Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kołki rozporowe

( ilość produktów: 78 )

Kołki rozporowe - krótka charakterystyka 

Kołki rozporowe to elementy, które powszechnie wykorzystywane są w budownictwie oraz przy pracach wykończeniowych i remontowych. Najogólniej mówiąc, kołki służą do celów montażowych, umożliwiają mocowanie śrub, wkrętów. Doskonale sprawdzą się do każdego typu powierzchni - zarówno miękkich, jak i twardych materiałów. Elementy te często wykorzystuje się przy suchej zabudowie - większość z nich wykonana jest z tworzywa sztucznego. Na rynku istnieje wiele różnych wariantów kołków, które sprawdzą się do nieco innych zastosowań. Zanim przejdziemy dalej, zastanówmy się jednak jak działają kołki rozporowe. Każdy kołek składa się z polimerowej koszulki, która rozpiera się podczas wkręcania wkrętu czy śruby. Pozwala to na wykonywanie mniejszych otworów przy zachowaniu odpowiednich parametrów. Na naszej stronie oferujemy szeroki wybór kołków do płyt gipsowych. Co więcej, posiadamy także kołki do suchej zabudowy, do płyt wiórowych i do sufitów. To wszystko i jeszcze więcej znajdziesz na stronie bimex.pl - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Z czego wykonane są kołki rozporowe? 

Kołki rozporowe to elementy łączące, które najczęściej wykonuje się z metalu lub tworzywa sztucznego. Ten drugi surowiec zdecydowanie dominuje i najczęściej przewija się wśród ofert dostępnych na rynku. Nic dziwnego - wykorzystanie nowoczesnych polimerów determinuje szereg właściwości i zapewnia odpowiednią elastyczność i plastyczność, co ciężko byłoby osiągnąć w przypadku metalu. Do najczęstszych materiałów, z których wykonywane są kołki, należą: polipropylen, polietylen, nylon lub niekiedy stal. Tworzywa sztuczne zapewniają także inne właściwości - chronią wkręt przed działaniem czynników chemicznych oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych w przypadku instalacji zewnętrznych. Co więcej, tworzywa to na ogół izolatory, dzięki czemu stanowią doskonałą ochronę i izolację dla śrub i wkrętów. Nieco rzadziej, wykorzystuje się również kołki stalowe - wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej. Takie warianty sprawdzą się do średnio obciążonych konstrukcji - stal cechuje się dużo większą sztywnością niż współczesne polimery, dlatego gorzej przenosi obciążenia i nie tłumi drgań. 

Do czego służą kołki rozporowe? 

Jak już wspominaliśmy, kołki rozporowe służą do mocowania śrub  i wkrętów w rozmaitych materiałach. To, jaki korek wykorzystamy zależy od rodzaju materiału. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mocowanie śrub i wkrętów jest dużo bardziej elastyczne i wydajne - a także potrafi przenosić większe obciążenia. Kołki wykonywane z polimerów są najczęściej elastyczne i doskonale przenoszą wszelkie drgania i obciążenia. Ich różnorodność i mnogość zastosowań stawiają je jako prawdziwy must-have w każdej ekipie remontowej. Trudno wyobrazić sobie współczesne prace wykończeniowe bez tego typu elementów montażowych.

Jakie są rodzaje kołków rozporowych?

Na rynku istnieje wiele różnych wariantów kołków rozporowych, które znajdą zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Najczęściej dany element musimy dopasować do rodzaju materiału. Najbardziej popularną grupą są kołki uniwersalne, przeznaczone do wielu różnych zastosowań. Kołek umieszcza się w ścianie, w uprzednio wykonanym otworze - do wykonywania otworów świetnie sprawdzą się wydajne wiertarki lub wiertarki udarowe, które również znajdziecie Państwo na naszej stronie. Po osadzeniu kołka za pomocą młotka - możemy zabierać się za mocowanie wkręta. Na rynku znajdziemy także kołki rozporowe przeznaczone do betonu, styropianu i wielu innych rozmaitych powierzchni. W przypadku zakupu tych elementów warto wyposażyć się także w kołki znanej marki - jednym z liderów na rynku jest firm Fischer, która dostarcza wydajne i niezawodnie kołki do wielu różnych powierzchni i materiałów. Do najczęściej i najchętniej kupowanych produktów należą: Kołek DuoPower WH K 6x30 Blister + hak FischerKołek DuoPower 10x50 RH K NV z hakiem powłoka Fischer oraz Kołek mocowanie do płyt GK OP-100SZT Fischer. Te i wiele więcej produktów dostępnych jest w naszej ofercie na stronie bimex.pl - nie czekaj i zaopatrz się w wydajne kołki rozporowe już dziś!

pixel