Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nakrętki

( ilość produktów: 112 )

 

Nakrętki - krótka charakterystyka 

Sama śruba to nie wszystko - aby połączenie śrubowe spełniało swoje zadanie potrzeba czegoś jeszcze - a mianowicie elementu, jakim jest nakrętka. Nakrętki to najprościej mówiąc pierścienie, które wewnątrz otworu posiadają gwintowanie. Nakręca się je na wolny koniec trzony śruby - zgodnie z zachowaniem wymagań konstrukcyjnych. Nakrętki to zatem łączniki w połączeniach śrubowych - są ich integralną częścią i to one stanowią o sile i wydajności połączenia. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie wybierane przez naszych klientów. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór nakrętek wykonanych z wysokogatunkowych materiałów - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Z czego wykonane są nakrętki? 

Nakrętki, podobnie jak wiele innych elementów montażowych - wykonuje się z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Nie jest to jednak jedyny materiał, ale jeden z głównych. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać pożądane właściwości - takie, które sprostają wymaganiom konstrukcyjnym. Na rynku istnieje także wiele różnych rodzajów nakrętek, wśród nich znajdują się min.: nakrętki sześciokątne, czworokątne, okrągłe otworowe i rowkowe, motylkowe, wieńcowe trójkątne i wiele, wiele innych. To wszystko i jeszcze więcej dostępne na naszej stronie - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Nakrętki - po co je stosować? 

Powiedzieliśmy już, że nakrętki to podstawa wydajnego połączenia śrubowego. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie dzięki nim możliwe jest trwałe i stabilne połączenie dwóch przedmiotów za pomocą śruby. To zabezpieczenie i dodatkowy łącznik, dzięki któremu spajane elementy będą trwale ze sobą połączone. Warto przed zakupem dostosować rodzaj nakrętki do zastosowania - to pozwoli nam zaoszczędzić nerwów i osiągnąć cel.

pixel