Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ręczne narzędzia ogrodnicze

( ilość produktów: 90 )

Narzędzia spawalnicze i pneumatyczne - krótka charakterystyka 

Narzędzia spawalnicze (spawarki) oraz narzędzia pneumatyczne, to grupa urządzeń przeznaczona dla osób, którym zależy na wydajności i wysokiej mocy. O ile spawarki to zupełnie osobna grupa narzędzi elektrycznych, tak w przypadku sprzętów pneumatycznych - stanowią one prawdziwą konkurencję dla elektronarzędzi i w niektórych przypadkach okażą się bardziej skuteczne. Na naszej stronie bimex.pl oferujemy szeroki wybór spawarek do domu i ogrodu - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Spawarka - jaką wybrać? 

Spawarki to urządzenia, które umożliwiają spawanie ze sobą dwóch elementów metalowych. Można powiedzieć, że spawarki to większe lutownice i jest w tym odrobinka prawdy. Zanim wybierzemy odpowiedni sprzęt, zastanówmy się chwilę jak działa spawarka? W skrócie, spawarki wytwarzają łuk elektryczny, który umożliwia topienie metali żelaznych (stali i staliw) i łączenie ich z metalami o zbliżonych właściwościach. Zasadniczo, wyróżniamy kilka rodzajów spawarek: spawarki gazowe, elektryczne, MIG, MIG/MAG, MMA, TIG i spawarki inwertorowe. To, jaki sprzęt wybrać zależy głownie od tego, do czego chcemy wykorzystać spawarkę. Na sam początek najlepsze będą spawarki inwertorowe MMA - to najbardziej podstawowe i przyjazne do nowicjuszy urządzenia. Nie wymagają wyposażenia w postaci butli z gazem osłonowym i pozwalają na pracę w swobodnym tempie. Tak więc to doskonały wybór na rozpoczęcie swojej przygody ze spawaniem! Jeżeli szukasz jednak bardziej zaawansowanego sprzętu, koniecznie zajrzyj na naszą stronę bimex.pl - posiadamy szeroki wybór nowoczesnych i wydajnych spawarek. Nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Wybierz spawarkę dla siebie! 

Poniżej przedstawiamy listę najchętniej kupowanych spawarek na naszej stronie:

Narzędzia pneumatyczne - jeszcze większa wydajność

Narzędzia pneumatyczne to świetna alternatywa dla elektronarzędzi. Pneumatyki wymagają jednak podłączenia do sprężarki powietrza, więc jeśli posiadasz w swoim arsenale garażowym kompresor, to być może narzędzia pneumatyczne są właśnie dla Ciebie. W naszej ofercie znajdziesz kompleksowy wybór narzędzi pneumatycznych, poznaj: klucze kątowe, klucze udarowe, młotki pneumatyczne, nitownice lub szlifierki. Mimo iż pneumatyka to zasilanie sprężonym powietrzem, nie możemy zmylić się, że urządzenia te nie wymagają podłączenia do prądu. Sama sprężarka jest urządzeniem elektrycznym i aby dostarczała powietrze, musi zostać podłączona do sieci, w przeciwnym wypadku nie ma możliwości aby wykorzystać pneumatyczne sprzęty. Do zestawu kompresor + narzędzie niezbędny będzie także odpowiedni wąż techniczny, szczególnie polecamy pozycje od polskiej marki Cellfast, które charakteryzują się dużą elastycznością i stabilnością podczas pracy.

Kompresory - łatwy dostęp do sprężonego powietrza 

Kompresory to urządzenia, których głównym zadaniem jest wytwarzanie i dostarczanie do układów sprężonego powietrza. Najpopularniejsza grupa kompresorów używanych w warsztatach i garażach to bez wątpienia urządzenia tłokowe. Do bardziej zaawansowanych, ale wykorzystywanych w przemyśle należą sprężarki śrubowe. W przypadku warsztatowych kompresorów zdecydowanym liderem na rynku jest włoska firma ABAC. Szczególnie polecamy produkty takie jak: kompresor tłokowy ABAC Pro Direct Driven 50lkompresor bezolejowy ABAC Suitcase O15 oraz kompresor tłokowy ABAC Line A29B 150 l 400 V. W przypadku przemysłowych sprężarek śrubowych szczególnie polecamy markę Airpol - polskiego producenta, który zdobył zaufanie klientów w całej Polsce i Europie! Te i wiele więcej pozycji dostępnych jest na naszej stronie bimex.pl - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś!

pixel