Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lasery budowlane i urządzenia pomiarowe

( ilość produktów: 43 )

Lasery i urządzenia pomiarowe - do czego służą?

 

Ciężko wyobrazić sobie współczesny plac budowy bez nowoczesnych mierników, których ewolucja postępowała wraz z rozwojem technologii. Obecnie, stosuje się bardzo zaawansowane techniki pomiarowe - wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć dokładność wymiarową i utrzymać spójność z projektem. Na stronie bimex.pl oferujemy szeroki wybór profesjonalnych przyrządów pomiarowych, które pozwolą na wykonywanie nawet najdokładniejszych i najbardziej wymagających pomiarów! 

 

Poznaj naszą ofertę już teraz!

 

Dalmierze laserowe - to bez wątpienia jedne z najbardziej przydatnych urządzeń pomiarowych, które pozwalają precyzyjny pomiar, głównie większych odległości. Dalmierze emitują elektromagnetyczny impuls w postaci wiązki laserowej, która odbija się od wskazanej przeszkody/powierzchni i następnie wraca do instrumentu mierniczego. Dalmierze doskonale sprawdzą się na każdym placu budowy, szczególnie podczas wyznaczania fundamentów. 

Detektory - powszechnie nazywane wykrywaczami przewodów, to bardzo przydatne urządzenia, które uchronią nas przed przypadkowym przewierceniem się przez przewód w ścianie i tym samym awarię elektryki w całym domu. Kolosalna część detektorów, tudzież wykrywaczy przewodów, działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, co pozwala na wykrycie okablowania przez które przepływa prąd. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie podczas remontu mieszkania bądź każdej innej sytuacji, w której istnieje ryzyko późniejszego wezwania zaufanego elektryka.

Mierniki laserowe - to rozszerzona kategoria urządzeń takich jak dalmierze laserowe, ponieważ podobnie jak one, działają na zasadzie impulsu w postaci laserowej wiązki, która odbita od pewnej powierzchni informuje o odległości, bądź innym parametrze, który nas interesuje. W tej kategorii znajdziemy również takie produkty, jak mierniki wilgotności, które powiedzą nam nieco więcej o stanie drewna do naszego kominka.

Lasery krzyżowe - można powiedzieć, że to nieco młodszy brat poziomicy laserowej, który w przeciwieństwie do niej, wysyła nie jedną, a dwie wiązki światła! Dzięki temu umożliwia dokonywanie jeszcze bardziej dokładnych pomiarów, co więcej, ze względu na duży zasięg lasery krzyżowe chętnie wykorzystuje się także na placach budowy. 

Lasery liniowe - to rozszerzona kategoria laserów pomiarowych, które umożliwiają niezwykle precyzyjne pomiary oraz dokładne wyznaczenie poziomu bądź pionu. Takie zastosowania sprawiają, że to doskonała propozycja zarówno dla majsterkowiczów, "remontowiczów" oraz ekip budowlanych. 

Lasery punktowe - to urządzenia, których po prostu nie może zabraknąć w każdej ekipie remontowej bądź budowlanej. Lasery punktowe służą do wykonywania i wyznaczania punktów pomiarowych, dzięki czemu doskonale sprawdzą się podczas zabiegów takich jak układanie kafelek, płytek czy montowanie podwieszanych sufitów. 

Lasery rotacyjne - to urządzenia służące do precyzyjnego wyznaczania poziomu lub pionu. Jak sama nazwa wskazuje - wysyłają one wiązkę laserową wokół własnej osi, rysując jednocześnie linię wyznaczającą pion bądź poziom. Można rzec, że laser rotacyjny to brat lasera krzyżowego, których szeroki wybór znajdziecie na naszej stronie.

Niwelatory - to urządzenia optyczne wyglądem przypominające nieco mini teleskopy. Służą one jednak do wyznaczania różnicy wysokości pomiędzy dwoma punktami. Stosowane są głównie do pracy w terenie, ale z powodzeniem mogą być stosowane także podczas domowych prac remontowych. 

Termometry elektroniczne - służą do dokładnego pomiaru temperatury powierzchni roboczych i nie tylko. Wykorzystują zjawisko promieniowania podczerwieni, którą odbierają czujniki optyczne umieszczone wewnątrz termometru. Podczerwień emitowana jest przez wszystkie obiekty i ciała powyżej 0 stopni Kelwina, czyli w praktyce wszystko, co nas otacza.

pixel