Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Niwelatory

( ilość produktów: 6 )

Nasza firma BIMEX istnieje na rynku od 1993 roku i specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnych narzędzi dla użytkowników indywidualnych oraz przedsiębiorstw. W poniższym asortymencie zebraliśmy wysokiej klasy optyczne niwelatory budowlane, z których wszystkie pochodzą wyłącznie od cenionych producentów. Proponujemy zarówno same urządzenia pomiarowe, jak i zestawy, do których dodane są podstawowe akcesoria, w tym m.in. solidne statywy. Sprzęt dostępny w naszym sklepie objęty jest wieloletnią gwarancją i cechuje go konkurencyjna cena – zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami i zamawiania wybranych!

Do czego służą niwelatory optyczne?

Są to narzędzia pomiarowe wykorzystywane do realizacji prac związanych z niwelacją terenu.

Niwelatory optyczne to bardzo precyzyjne urządzenia służące do określania różnic wysokości pomiędzy wybranymi miejscami w terenie czy w obrębie budynku. Punktem odniesienia może być w tym przypadku zarówno poziom morza, jak i, określona przez osobę dokonującą pomiaru, wartość względna. Sprzęt ten jest powszechnie stosowany podczas planowania oraz wykonywania inwestycji budowlanych, w tym m.in.:

  • poziomowania stropów i fundamentów budynków,

  • stawiania ścian,

  • określania poziomu dróg, parkingów czy działek,

  • prowadzenia instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych,

  • dzielenia płaszczyzn terenu.

Co ważne, z niwelatorów optycznych korzystają zarówno profesjonaliści, jak i osoby prowadzące we własnym zakresie drobne prace ogrodowe czy remontowe. Urządzenia te przystosowane są do użytkowania w trudnych warunkach budowlanych. Mają solidne obudowy chroniące wewnętrzne elementy przed uszkodzeniami mechanicznymi, pyłem oraz wilgocią (zwykle spełniają normy klasy IP 54)

Z czego składają się optyczne niwelatory budowlane?

O ile konstrukcje tych urządzeń mogą się od siebie różnić, tak każdy optyczny niwelator budowlany wyposażony jest w lunetę. Składa się na nią, oprócz obiektywu, który może cechować się odmiennym maksymalnym przybliżeniem zależnie od modelu, także tzw. płytka ogniskowa. Jest szklana i ma na powierzchni wytrawione kreski tworzące siatkę ułatwiającą określenie położenia obserwowanego obiektu.

Oprócz tego narzędzie to wyposażone jest w:

  • kompensator tłumiony magnetycznie lub powietrzny – koryguje wiązkę światła, utrzymując ją na stałej wysokości,

  • pokrętło do ustawiania ostrości,

  • koło poziome do wyznaczania kątów płaskich,

  • spodarkę wyposażoną w śruby do poziomowania optycznego niwelatora budowlanego oraz gwint do nakręcania na statyw.

Skorzystaj z naszego wsparcia w wyborze i zamów niwelator optyczny!

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat tych urządzeń pomiarowych, skontaktuj się z naszym doradcą – otrzymasz profesjonalne wsparcie techniczne w wyborze. Jednocześnie zachęcamy do zakupu optycznych niwelatorów budowlanych. Zamówienia możesz składać bez rejestracji na stronie firmy BIMEX. Nasz sklep internetowy zajmuje się sprzedażą wysyłkową, ale prowadzimy także stacjonarne punkty handlowe na terenie Gniezna, Wrześni oraz Wągrowca, gdzie możesz osobiście odebrać zakupiony sprzęt!

pixel