Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ostrzałki do łańcuchów pił, wierteł, noży

( ilość produktów: 5 )

Ostrzałki - krótka charakterystyka 

Ostrzałki to urządzenia, których głównym przeznaczeniem jest ostrzenie powierzchni tnących - jest to szczególnie przydatne, kiedy nie chcemy inwestować w nowe tarcze, łańcuchy czy brzeszczoty tylko wykorzystać do granic możliwości te, które już posiadamy. Ostrzałki zazwyczaj są dedykowane do konkretnej grupy urządzeń, dzięki czemu doskonale wiemy, jaki sprzęt wybrać. Do najpopularniejszych ostrzałek należą ostrzałki do łańcuchów, ostrzałki do gwintów oraz ostrzałki do noży i siekier. Na naszej stronie bimex.pl oferujemy kompleksowy wybór wydajnych ostrzarek od topowych producentów. 

Na jakiej zasadzie działa ostrzałka do łańcucha? 

Każda ostrzałka wyposażona jest w tarcze ścierne, których zadaniem jest ostrzenie stępionych fragmentów łańcucha. Ponadto, wiele ostrzałek posiada specjalne mocowanie i napinacz na łańcuch, dzięki czemu montaż nie będzie stanowił nawet najmniejszego problemu. Doskonale sprawdzą się w momencie, kiedy dysponujemy szerszym asortymentem i osprzętem, dzięki czemu możemy odrestaurować i tchnąć "nowe życie" w stare oprzyrządowanie. Same ostrzałki to urządzenia elektryczne, które poprzez tarcie ostrzą stępione wypustki łańcuchów. Najczęściej tarcze do ostrzałek wykonane są z węglików spiekanych i zasadą działania przypominają nieco szlifierki. Jednakże łatwy i stabilny montaż a także wydajność stawia je w bardzo korzystnym świetle. Jeżeli jesteś więc użytkownikiem pilarki łańcuchowej i nie chcesz za każdym razem inwestować w nowy osprzęt - koniecznie zaopatrz się w ostrzałkę! Poniżej przedstawiamy listę najchętniej kupowanych ostrzałek na naszej stronie:

Lista najchętniej kupowanych ostrzałek: 

Te i wiele innych pozycji dostępnych jest na stronie bimex.pl

Inne rodzaje ostrzałek

Na rynku znajdziemy także ostrzałki przeznaczone do ostrzenia wierteł, np. Ostrzałka do wierteł Otimum GQ-D13, która doskonale sprawdzi się do konserwacji zużytych wierteł. Urządzenie zostało wyposażone w uchwyty samocentrujące, dzięki czemu wiertło będzie stabilne, a sam proces ostrzenia wydajny i efektywny. Na rynku znajdziemy także proste, niezautomatyzowane urządzenia do ostrzenia chociażby siekier i noży. Takie rozwiązania oferuje marka Cellfast: Ostrzałka uniwersalna do noży i siekier Cellfast Ergo 41-100.

Ostrzałki - na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Ostrzałki to urządzenia, które mają nam pomoc w konserwacji i utrzymaniu właściwej kondycji osprzętu do pilarek łańcuchowych, wierteł i innych narzędzi. Przy wyborze odpowiedniej ostrzałki warto zwrócić uwagę na parametry takie jak moc, rodzaj zasilania czy prędkość obrotowa. Jednakże same parametry techniczne w przypadku tego typu urządzeń nie są aż tak istotne, dlatego przy wyborze warto także zwrócić uwagę na np. producenta i gwarancję, jaką nakłada na sprzęt - o ile w ogóle. Kolejną istotną kwestią jest kompatybilność z określoną wielkością tarczy - należy pamiętać, że tarcze w ostrzałkach także się zużywają i co jakiś czas należy je wymieniać.

pixel