Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przecinarki elektryczne i akumulatorowe

( ilość produktów: 22 )

Przecinarki - krótka charakterystyka 

Przecinarki to niezwykle wydajne i profesjonalne elektronarzędzia, które służą do efektywnego przecinania rozmaitych przedmiotów. Na rynku najczęściej możemy spotkać się z przecinarkami do płytek lub przecinarkami do metalu. Same przecinarki wyglądem i zasadą działania przypominają nieco pilarki tarczowe - różnią się jednak osprzętem. Profesjonalne przecinarki to także urządzenia stacjonarne - dedykowane raczej profesjonalnym warsztatom. Dzięki swojej specyfikacji umożliwiają niezwykle wydajną i precyzyjną obróbkę. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór zaawansowanych przecinarek do metalu i płytek - sprawdź i przekonaj się sam! 

Jakie tarcze do przecinarek? 

Niezbędnym elementem każdej przecinarki są dedykowane tarcze. Tarcze powinny być wykonane z takich materiałów, które zapewniają wysoką wytrzymałość i twardość. Ponadto, powinny być odporne na ścieranie, a także posiadać dużą wytrzymałość temperaturową. Z tego względu najczęściej w profesjonalnych obrabiarkach wykorzystuje się tarcze diamentowe lub niekiedy tarcze z węglików spiekanych. Wykorzystanie ceramiki i diamentu jako materiał narzędziowy umożliwia uzyskanie wszystkich pożądanych właściwości - diament to najtwardszy materiał na świecie, dlatego tarcze wykonane z tego surowca doskonale sprawdzą się do cięcia marmuru i innych twardych materiałów. 

Przecinarka - jak działa? 

Zasada działania przecinarki jest praktycznie identyczna jak pilarki tarczowej czy szlifierki kątowej. Wbudowany silnik elektryczny powoduje ruch obrotowy wrzeciona, które obraca tarczą tnącą. To, co wyróżnia przecinarki na tle innych elektronarzędzi to ich wysoka moc i wydajność, a także możliwość precyzyjnej obróbki. Profesjonalne urządzenia wyposażone są w stoły do mocowania i ruchome głowice, które umożliwiają ścinanie płytek i innych przedmiotów pod różnymi kontami. Całe konstrukcje są często składane, dzięki czemu są dużo łatwiejsze w transporcie. Nowoczesne przecinarki posiadają rozmaite systemy zabezpieczeń (np. zabezpieczenie termiczne) oraz zintegrowany układ chłodzenia. To absolutny must-have w wyposażeniu każdej ekipy remontowej i firm zajmujących się usługami glazurniczymi. Poniżej prezentujemy listę najczęściej kupowanych przecinarek do profesjonalnego użytku.

Najczęściej kupowane przecinarki:

  • Przecinarka elektryczna RUBI DU-200 EVO + tarcza CEV200PRO- przecinarka renomowanej marki RUBI, posiada wydajny silnik o mocy 800 W i głowicę DU-200 EVO. Ponadto została wyposażona w wydajny SYSTEM C3 umożliwiający regulację procesu chłodzenia. W zestawie znajduje się także dedykowana tarcza diamentowa CEV200PRO. 
  • Przecinarka elektryczna RUBI DU-200 EVO 850 + tarcza CEV SUPERPRO - profesjonalna przecinarka, która umożliwia cięcie na długość nawet 85 cm. Wyposażona w SYSTEM C3 pozwalający manualnie regulować parametry chłodzenia. W zestawie z tarczą diamentową CEV SUPERPRO. 
  • Przecinarka do płytek DEDRA DED7827 - wydajna przecinarka o mocy 800 W renomowanej polskiej marki DEDRA. Została wyposażona w przesuwną głowicę i stół roboczy, który umożliwia precyzyjną obróbkę. 
  • Przecinarka tarczowa do metalu Makita DLW140Z (akumulatorowa)

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze przecinarki? 

Wybór odpowiedniego sprzętu może okazać się problematyczny - różnice pomiędzy profesjonalnymi przecinarkami są niewielkie, a o ostatecznym wyborze decydują parametry takie jak: długość cięcia, grubość ukosowa, a także zakres ruchów głowicy tnącej. Warto wybierać także pozycje od renomowanych marek, którzy oferują autoryzowany serwis a także wieloletnie gwarancje na swoje produkty. Do liderów wśród producentów przecinarek znajduje się firma RUBI - katalońskie przedsiębiorstwo, które jako pierwsze wypuściło na rynek przecinarkę do płytek. 

Zdecydowana większość przecinarek zasilana jest sieciowo (prądem z gniazdka), jednak na rynku znajdują się także akumulatorowe pozycje. Najczęściej są to jednak przecinarki do metalu. W produkcji akumulatorowych przecinarek specjalizuje się japońska marka Makita. Pozycje takie jak: Przecinarka akumulatorowa do metalu Makita DCE090ZX1 cieszą się wśród klientów dużą popularnością i umożliwiają wydajną obróbkę bez uciążliwego okablowania. To zdecydowana zaleta i atut, który zwiększa także mobilność samych urządzeń. Niemniej jednak, kolosalna część przecinarek to urządzenia wraz ze stołem roboczym i całym osprzętem.

pixel