Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szlifierki Bosch

( ilość produktów: 36 )

Obróbka drewna, metalu, betonu czy innych materiałów byłaby uciążliwa w przypadku wykonywania jej ręcznymi narzędziami. Z tego powodu firmy z branży budowlano-remontowej oraz domowi majsterkowicze chętnie korzystają z odpowiedników akumulatorowych. Są to szlifierki, których szeroki wybór znajdziesz w poniższej ofercie naszego sklepu Bimex. Oferujemy urządzenia marki Bosch – renomowanego producenta cieszącego się doskonałą opinią pośród profesjonalistów z całego świata. Poznaj wszystkie rodzaje tych elektronarzędzi i złóż zamówienie już dziś!

Szlifierki akumulatorowe Bosch – najpopularniejsze rodzaje

Choć zgodnie z nazwą urządzenia tego typu służą przede wszystkim do szlifowania materiałów, niektóre z nich wykorzystuje się również do cięcia. To, do jakich zadań można je wykorzystać, zależy od danego modelu. Biorąc pod uwagę te najpopularniejsze opcje, wyróżnia się szlifierki akumulatorowe Bosch:

  • kątowe – uniwersalne, przeznaczone do przecinania oraz wyrównywania m.in. metalu i drewna (wykorzystuje się w nich tarcze do cięcia lub ścierne),

  • mimośrodowe – do szlifowania oraz polerowania, wyposażone w okrągłą stopę, na której umieszcza się różne nakładki,

  • oscylacyjne – mają podobne zastosowanie jak powyższe, ale z racji innego kształtu stopy pozwalają docierać do trudnodostępnych miejsc, np. narożników,

  • taśmowe – napędzają taśmę papieru ściernego i służą do wstępnego szlifowania głównie elementów o dużej powierzchni.

Pamiętaj, że są także inne typy szlifierek akumulatorowych Bosch i spora część z nich ma bardzo specjalistyczne zastosowanie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się o nich więcej!

Jakie parametry techniczne akumulatorowych szlifierek są ważne?

Gdy zdecydujesz się na konkretny rodzaj tego elektronarzędzia, podczas zakupu wybranego modelu dopasowanego do swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Najważniejsze z nich to:

  • prędkość obrotowa lub oscylacyjna, zależnie od wersji akumulatorowej szlifierki Bosch ,

  • funkcja blokady wrzeciona, która ułatwia wymianę akcesoriów urządzenia,

  • rozwiązania zastosowane przez producenta, zwiększające bezpieczeństwo pracy,

  • moc silnika.

Szlifierki akumulatorowe – FAQ

1. Jakie prace można wykonać szlifierką akumulatorową?

Z racji wysokiej mocy elektronarzędzi marki Bosch, szlifierki akumulatorowe mają identyczne zastosowanie, jak modele sieciowe. Służą przede wszystkim do wygładzania różnych materiałów, oczyszczania powierzchni (np. ze starych powłok lakierniczych) oraz cięcia.

2. Która szlifierka akumulatorowa będzie najlepsza do obróbki drewna?

Zazwyczaj do wygładzania drewnianych elementów stosuje się modele mimośrodowe. W przypadku wykonywania obróbki w trudnodostępnych miejscach (np. w narożnikach) lepiej sprawdzają się elektronarzędzia oscylacyjne wyposażone w stopę o kształcie zbliżonym do trójkąta.

3. Jaką szlifierkę wybrać do pracy z metalem?

Do obróbki metali w większości przypadków najlepiej sprawdzają się akumulatorowe szlifierki kątowe marki Bosch. Można w nich zamontować m.in. tarcze do cięcia, listkowe do szlifowania oraz specjalne szczotki do czyszczenia powierzchni.

4. Jaką moc powinna mieć szlifierka akumulatorowa?

Domowym majsterkowiczom oraz specjalistom używającym tych elektronarzędzi do mniej wymagających prac, zwykle wystarczają modele z bateriami o mocy do 12 V - 14,4 V. Natomiast w przypadku bardzo intensywnej obróbki materiałów (szczególnie o wysokim stopniu twardości) stosuje się dużo mocniejsze, minimum 18-woltowe ogniwa.

Asortyment sklepu internetowego Bimex!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tego narzędzia do przydomowego warsztatu, czy też w zakładzie pracy, u nas znajdziesz odpowiedni sprzęt. Jako sklep internetowy Bimex oferujemy wyłącznie najwyższej klasy szlifierki akumulatorowe Bosch, dostępne w wielu różnych wariantach. Ich cena jest przystępna, a wydajność oraz solidność sprostają oczekiwaniom nawet bardzo wymagających osób.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać profesjonalne wsparcie w wyborze!

pixel