Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wkrętarki i wiertarko-wkrętarki akumulatorowe

( ilość produktów: 78 )

Wkrętarki i wiertarko-wkrętarki - krótka charakterystyka 

 

Wkrętarki, zaraz obok wiertarek, to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych elektronarzędzi dostępnych na rynku. Nic więc dziwnego, że ktoś wpadł na pomysł, aby połączyć jedno z drugim i stworzyć wiertarko-wkrętarkę - czyli urządzenie 2w1, które łączy w jedno funkcjonalność jednego i drugiego sprzętu. Zadaniem wkrętarek, jak sama nazwa mówi, jest automatyczne przykręcanie wkrętów - ta z pozoru banalna czynność otwiera przed nami szeroki wachlarz możliwości!

 

Wkrętarki i wiertarko-wkrętarki - na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Przystępując do zakupu odpowiedniego narzędzia często stajemy przed bardzo trudnym zadaniem - liczba ofert i dostępnych produktów może przytłaczać i dla wielu osób wybór odpowiedniego sprzętu może okazać się dość trudny. Poniżej przedstawiamy kilka parametrów, na które warto zwrócić szczególną uwagę

Moc - to zdecydowanie jeden z podstawowych parametrów, którymi charakteryzują się wkrętarki i wiertarko-wkrętarki. Z fizycznego punktu widzenia moc określa jaką pracę urządzenie/ciało wykonało w czasie - jednostką mocy jest Wat [W]. W przypadku elektronarzędzi moc zależy od wielu czynników, takich jak np.: przyłożone napięcie czy zastosowana przekładnia.

Prędkość obrotowa - to istotny parametr, który informuje nas o tym, z jaką szybkością będziemy przykręcać wkręty. Warto jednak pamiętać, że podawane przez producentów prędkości obrotowe są maksymalne i mierzone bez obciążenia.

Kompaktowość - ten, kto choć raz miał do czynienia z wkrętarką wie, że często podczas pracy przyjmuje się różne, nie zawsze wygodne pozycje. Z tego względu bardzo ważne jest, aby nasz sprzęt był odpowiednio lekki, ergonomiczny i kompaktowy - wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć efektywność i zniwelować znużenie podczas pracy.

 

Wybierz odpowiedni akumulator do swojej wkrętarki!

 

Rodzaj i parametry akumulatora - praktycznie wszystkie wkrętarki i wiertarko-wkrętarki dostępne na rynku zasilane są prądem wytwarzanym przez akumulatory. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej i zastanowić się, jakie ich parametry będą nas interesować. Generalnie, w przypadku akumulatorów mamy do czynienia z dwoma podstawowymi parametrami. Pierwszy z nich to napięcie zasilania a drugi to pojemność.

Napięcie zasilania -  tutaj sprawa jest o tyle prosta, że dany sprzęt może współpracować z akumulatorem o jednym, ustalonym przez producenta napięciu zasilania. Warto jednak wiedzieć, że im większe przyłożone napięcie, tym większa moc urządzenia, dlatego warto w tym miejscu zastanowić się, z jakim przeznaczeniem chcemy używać naszego sprzętu? Wkręcanie w twardych przedmiotach znacznie bardziej obciąża sprzęt i wymaga zdecydowanie większej siły niż obróbka chociażby drewna. 

Pojemność akumulatora - ta wielkość określa maksymalną ilość ładunku elektrycznego, jaką może pomieścić akumulator - wyraża się ją w amperogodzinach [Ah]. Stąd wiadomo, że im większa pojemność, tym dłuższy czas pracy urządzenia. Najpopularniejsze pojemności akumulatorów to 2 Ah oraz 4 Ah.

 

Najlepsze marki w zasięgu ręki!

 

Ze względu na bardzo dużą ilość podobnych ofert na rynku, często ciężko znaleźć i wybrać odpowiedni produkt. Producenci prześcigają się więc w dodatkowych udogodnieniach i możliwościach swoich sprzętów, tak, aby wyróżnić się na tle innych. Jeżeli jednak stoimy przed tym trudnym wyborem i szukamy doskonałej oferty - warto wybierać spośród sprawdzonych marek i producentów, oferujących serwis i dedykowany osprzęt. Na stronie bimex.pl znajdziesz wielu zaufanych producentów i topowe marki, takie jak Bosch Professional, MakitaFestool i wiele, wiele innych. Czasami warto trochę dopłacić do sprzętu, by później móc cieszyć się nim przez długie lata!

 

Wkrętarki i wiertarko-wkrętarki - jaki rodzaj wybrać?

 

Na rynku oprócz bogatej oferty produktów istnieje także kilka rodzajów wkrętarek i wiertarko-wkrętarek - każdy sprawdzi się lepiej do nieco innych zastosować. Poniżej trochę więcej, o każdym z nich.

Wiertarko-wkrętarki - to urządzenia dwa w jednym, dzięki specjalnemu uchwytowi przystosowane są zarówno do wiercenia otworów, jak i wkręcania. Są zasilane praktycznie tylko za pomocą akumulatorów, dzięki czemu są bardziej poręczne i mobilne.

Wiertarko-wkrętarki udarowe - to urządzenia dodatkowo wyposażone w mechanizm udarowy. Przystosowane są do pracy w twardych materiałach. Udar podczas obrotu wiertła/wkrętu wykonuje dodatkowo ruch harmoniczny napędzający sprężynę, która po odwinięciu zwiększa energię kinetyczną i tym zmniejsza siłę fizyczną, jaką musimy włożyć w wiercenie.

Wkrętarki - jak sama nazwa mówi, służą głównie do wkręcania bądź rozkręcania wkrętów. Wkrętarki to zdecydowanie absolutny niezbędnik w każdym domu i na każdym placu budowy. Zakres ich możliwości i przydatność podczas chociażby skręcania szafki są nieocenione. 

Wkrętarki udarowe - to zaawansowane technologicznie sprzęty, które są przystosowane do pracy przy bardzo twardych materiałach takich, jak np. kamień czy beton. Zazwyczaj udar wywoływany jest za pomocą pneumatyki bądź specjalnego mechanizmu (mechanicznie).

pixel