Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wkrętarki bezszczotkowe

( ilość produktów: 12 )

Zakup profesjonalnych elektronarzędzi to poważna inwestycja, dlatego każdemu zależy na tym, aby służyły jak najdłużej. Wybieraj więc modele z nowoczesnym silnikiem bezszczotkowym i w poniższej ofercie proponujemy akumulatorowe wiertarko-wkrętarki wyposażone w taki rodzaj napędu. To sprzęt wysokiej klasy pochodzący od najlepszych na producentów, w tym m.in. Bosch czy Milwaukee, który objęty jest długą gwarancją. Jako doświadczony internetowy sklep z narzędziami, wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów, dbając o pełne ich zadowolenie z każdej zrealizowanej transakcji. Kupując u nas, zyskujesz pewność, że wydajesz pieniądze na sprzęt, który sprawdzi się w każdym warunkach – przekonaj się, że spełni Twoje oczekiwania!

Jak działają bezszczotkowe silniki w wiertarko-wkrętarkach?

Silniki te pozbawione są klasycznych szczotek, które ocierając się o komutator, dostarczają do niego prąd. Jego kierunek jest w nim odwracany, pojawia się pole magnetyczne i w konsekwencji wirnik zaczyna się obracać. Choć jest to rozwiązanie bardzo proste, tak jego główną wadą jest stosunkowo szybkie zużywanie się trących o siebie elementów.

Bezszczotkowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe działają na całkowicie innej zasadzie. Tutaj występuje stałe pole magnetyczne (na wirniku) oraz elektromagnetyczne, które wytwarzają cewki zamocowane na statorze. Ich wzajemne oddziaływanie na siebie wprawia w ruch obrotowy wewnętrzny element silnika.

Poznaj zalety wiertarko-wkrętarek z bezszczotkowymi silnikami!

Dłuższa żywotność w porównaniu do silników wyposażonych w szczotki, to główna korzyść płynąca z użytkowania modeli bezszczotkowych . Wyeliminowano w nich konieczność regularnej wymiany grafitowych elementów trących o komutator. Do innych ważnych zalet akumulatorowych wiertarko-wkrętarek z takim napędem należy zaliczyć:

  • brak iskrzenia – bardzo istotne w przypadku pracy narzędziem w miejscach, w których występuje wysokie ryzyko wybuchu (np. opary paliw),
  • dużą wydajność, w tym wysoki moment obrotowy – wynika to z eliminacji oporów występujących w silnikach z ocierającymi się o siebie elementami,
  • mniejsze gabaryty oraz wagę – silniki bezszczotkowe mają mniej części.

Zamawiaj bezszczotkowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe od doświadczonego sprzedawcy Bimex!

Mnogość modeli tych elektronarzędzi dostępnych w naszym sklepie pozwala na precyzyjny ich dobór pod kątem potrzeb! Poszczególne wiertarko-wkrętarki akumulatorowe różnią się od siebie parametrami technicznymi, mocą baterii i dostępnymi funkcjami. Postaw na profesjonalne wyposażenie warsztatowe z asortymentu Bimex i zyskaj pewność, że niezależnie na które narzędzie z bezszczotkowym silnikiem się zdecydujesz, sprawdzi się ono nawet podczas realizacji bardzo wymagających prac!

pixel