Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Betoniarki

( ilość produktów: 5 )

Betoniarki - krótka charakterystyka 

Betoniarki na dobre zrewolucjonizowały rynek budowlany - obecnie trudno wyobrazić sobie budowę domu mieszkalnego bez tych narzędzi. Do budowy większych budowli również wykorzystuje się betoniarki, jednak w tym przypadku są to całe betonowozy, które mogą mieszać znacznie większe ilości masy cementu. Głównym i jedynym zastosowaniem betoniarek jest mieszanie masy budowlanej lub zaprawy - te z kolei mogą być bardzo zróżnicowane. Masa betonowa powstaje na skutek wymieszania ze sobą cementu, wody, piasku i niekiedy żwiru - ciężko byłoby wykonać tę czynność za pomocą zwykłej mieszarki (w przypadku ilości, z jaką mamy do czynienia na budowie). Beton z kolei jest niezbędnym elementem każdego domu - stanowi fundament każdej konstrukcji. To właśnie dlatego znaczenie betoniarek jest nieocenione. 

Jak działa betoniarka? 

Współczesne betoniarki to urządzenia elektryczne, wyposażone w mocne silniki, które powodują ruch obrotowy zbiornika. Do środka dodaje się mieszankę cementu, wody, piasku i żwiru w celu utworzenia masy betonowej. W środku zbiornika znajdują się specjalne elementy, które odpowiadają za dokładne wymieszanie masy. Zbiorniki posiadają pojemność roboczą średnio od 100 do około 170 litrów - taka ilość masy umożliwia znaczne zwiększenie szybkości i wydajności pracy. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór betoniarek - wejdź i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Z czego składa się betoniarka?

Przenośne betoniarki konstruowane są w ten sposób, aby maksymalnie ułatwić transport. Ponadto, każda betoniarka składa się ze zbiornika mieszającego, belki wychyłu, mechanizmy przechyłu oraz napędu zbiornika, który jest zintegrowany z silnikiem elektrycznym. Betoniarka 230V to najczęściej wybierany wariant jeśli chodzi o te urządzenia. Rama i zbiornik wykonane są najczęściej ze stali i żeliwa - materiały te są bardzo wytrzymałe i przeznaczone do najcięższych zadań! Wytrzymałe materiały to podstawa dobrej betoniarki - masa cementu jest bardzo duża dlatego wszystkie mechanizmy poddawane są ogromnym obciążeniom.

Jaka betoniarka do betonu? - na co zwrócić uwagę? 

Przeglądając ofertę betoniarek możemy natknąć się na różne warianty tych urządzeń - ciężko wybrać odpowiedni model, jeśli nie mamy sprecyzowanych potrzeb. Betoniarki najczęściej różnią się pojemnością zbiornika i mocą. Źródłem zasilania w 99% przypadków jest prąd z gniazdka (zasilanie sieciowe). Warto także zwrócić uwagę na moc - im większa moc silnika tym teoretycznie szybciej powinniśmy uporać się z zadaniem - jednak warto mieć na uwadze, że im większa moc tym większe zużycie prądu. Często lepiej również wybrać sprzęt od zaufanego producenta - daje to gwarancje wysokiej jakości, a także poczucie, że kupiliśmy sprzęt, który posłuży przez długie lata! Poniżej przedstawiamy dwie pozycje, które cieszą się szczególną popularnością wśród klientów. 

Najlepsze betoniarki przenośne: 

  • Betoniarka BWA 150 230V z silnikiem polskiej marki Besel o mocy 1500 W i zbiornikiem o pojemności roboczej 150 l 
  • Betoniarka BWA 110 230V z silnikiem polskiej marki Besel o mocy 1100 W i zbiornikiem o pojemności roboczej 110 l

Te i wiele więcej pozycji znajdziesz na stronie bimex.pl - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś!

pixel