Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mieszarki do zapraw klejowych, betonu, masy gipsowej

( ilość produktów: 8 )
Widok

Mieszarki - krótka charakterystyka

 

Ciężko wyobrazić sobie dobre ciasto bez porządnego miksera - tak samo ciężko wyobrazić sobie dobrą zaprawę gipsową bez odpowiedniej mieszarki. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Na naszej stronie bimex.pl oferujemy wiele produktów od topowych producentów. 

Mieszarki - czym są mieszarki?

Mieszarki to wydajne elektronarzędzia, których zadniem jest kompleksowe mieszanie różnego rodzaju mas. Ciężko wyobrazić sobie bez nich pracę na budowie i podczas remontu. Mieszarki zazwyczaj zasilane są silnikiem elektrycznym, który wprowadza mieszadło w ruchu obrotowy. W zależności od rodzaju mieszanej zaprawy ważne jest dobranie optymalnej mocy urządzenia, gdyż gęstsze masy powodują większe obciążenie.

Mieszarki - zastosowania mieszarek 

Jak sama nazwa mówi, chyba nie trudno się domyślić co robią mieszarki i mieszadła. Jednakże istotne jest to, do jakich konkretnie mas będziemy ich używać. Ma to istotne znaczenie w kontekście parametrów technicznych, ponieważ nie do ciężkich zapraw gipsowych będziemy musieli wykorzystać sprzęt o znacznie większej mocy niż do chociażby mieszania farby. 

Najpopularniejszymi zastosowaniami mieszarek są więc: mieszanie zapraw gipsowych, mieszanie betonu, farb, klejów i niekiedy także proszków. Trudno więc wyobrazić sobie plac budowy czy ekipę remontową bez dostępu do tego typu sprzętów. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że mieszarki wykorzystywane są także przy procesie tworzenia mas formierskich w zakładach odlewniczych. 

Mieszarki - budowa mieszarek

Budowa mieszarki może okazać się bardzo skomplikowana - nie przez sam układ, ale skomplikowane nazewnictwo. Wiele osób bowiem błędnie używa naprzemiennie pojęć mieszadła i mieszarki. Jeżeli chcemy opisywać budowę tych urządzeń należy uściślić, co dokładnie jest czym. Tak więc mieszarka, to sam korpus z napędem bądź korpus połączony już z mieszadłem. Mieszadło, to element, który ma bezpośredni kontakt z obrabianą masą i stanowi część osprzętu, a nie osobne urządzenie. Skoro ugruntowaliśmy swoją wiedzę czas przejść do dokładniejszego opisu każdej z tych części.

Mieszadła - to właśnie one mają bezpośredni kontakt z mieszaną zaprawą bądź inną masą. Wykonane są najczęściej z różnego rodzaju gatunków stali - taki dobór materiałów pozwala na bardzo dużą wytrzymałość. Budowę samych mieszadeł można podzielić na metalową rurę oraz element ślimakowy, który umożliwia kompleksowe mieszanie a także pozwala na uzyskanie odpowiedniej konsystencji masy gipsowej bądź innej zaprawy.

Mieszarki - składają się z korpusu, wewnątrz którego drzemie elektryczna jednostka napędowa. Po dostarczeniu odpowiedniej energii elektrycznej silnik wprawia mieszadło w ruch obrotowy - zasada działania jest więc bardzo prosta i praktycznie niczym nie różni się od kuchennego miksera. Sam korpus posiada także 

Mieszarki to urządzenia, które generują bardzo dużą moc, z tego względu zasilane są sieciowo (prądem z gniazdka). Podstawowe jednostki posiadają zazwyczaj możliwość montażu tylko jednego mieszadła, istnieją jednak zaawansowane rozwiązania mieszarek duo, które posiadają możliwość montażu aż dwóch powierzchni roboczych.

Mieszarki - na co warto zwrócić uwagę przy zakupie 

Są sprzęty, na których warto, i na których nie warto oszczędzać - mieszarki zdecydowanie należą do tej drugiej grupy. Dobrze wymieszana zaprawa gipsowa to kluczowa kwestia w kontekście późniejszej żywotności materiału. Stąd wybór odpowiedniej mieszarki nie powinien być przypadkowy - poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze. 

Moc - moc to bardzo istotny parametr, który bezpośrednio wpływa na wydajność urządzenia, a im większa wydajność, tym szybsza praca. Należy jednak pamiętać, że im więcej mocy urządzenie wytwarza, tym więcej energii elektrycznej pobiera. Z tego względu profesjonalne mieszarki zasilane są sieciowo (prądem z gniazdka).

Prędkość obrotowa - to wielkość, która określa szybkość pełnego obrotu w określonym czasie - najczęściej jednej minuty. Stąd jednostką prędkości obrotowej są obroty na minutę [obr/min]. Nie trudno się domyślić, że im większa prędkość obrotowa tym szybsze mieszanie masy budowlanej. Wiele modeli posiada możliwość regulacji prędkości obrotowej, dzięki czemu mamy możliwość dostosowania tego parametru do masy budowlanej, z którą pracujemy. 

Mocowanie - chodzi tutaj o rozmiar gwintu, na który przymocowane jest mieszadło. Znajomość tego parametru pozwala na dobór dodatkowego osprzętu.

Rodzaj zasilania - mimo tego, iż zdecydowana większość urządzeń zasilana jest sieciowo, w naszej ofercie dostępne są także akumulatorowe odpowiedniki, które umożliwią większą mobilność i pracę bez irytującego okablowania. Doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie dostęp do elektryczności jest mocno ograniczony. Przy zakupie akumulatorowej mieszarki należy pamiętać, że czas pracy jest mocno ograniczony - z tego względu warto zaopatrzyć się w zapasowy akumulator, których szeroki wybór dostępny jest na naszej stronie bimex.pl! 

Pomimo wielu kluczowych parametrów o wyborze odpowiedniego urządzenia często decydują te "mniej ważne", mało istotne z punktu widzenia technicznego. Do takich cech z pewnością należy waga urządzenia, która nie może być ani za duża, anie przesadnie mała. W przypadku zbyt dużej masy dłuższa praca może być męcząca, w przypadku zbyt małej masy urządzenie może być niestabilne w przypadku mieszania gęstszych mas - warto więc zwrócić na to uwagę.

pixel