Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piły i pilarki

( ilość produktów: 90 )

Piły - jakie są rodzaje pił i pilarek? 

Piły to bardzo ogólne nazewnictwo, które odnosi się do konkretnej grupy narzędzi tnących. To, co odróżnia piły od np. nożyc to jedna krawędź tnąca oraz zasada działania - nożyce do przecinania wykorzystują nacisk krawędzi tnących, piły natomiast tną poprzez ruch (wzdłużny bądź obrotowy) powierzchni tnącej. To zasadnicza różnica, która odróżnia te dwa rodzaje narzędzi. Same piły możemy podzielić na piły ręczne i elektryczne. W skład pilarek elektrycznych wchodzą: pilarki tarczowe, pilarki łańcuchowe, piły stołowepilarki ukosowe (ukośnice) oraz piły szablaste. Poniżej przedstawimy po krótce każdy z tych typów i pomożemy wybrać odpowiedni model. 

Do czego służą pilarki tarczowe?

Pilarki tarczowe to wydajne elektronarzędzia, które służą przede wszystkim do cięcia drewna, tworzyw sztucznych i niektórych metali. Zasada ich działania jest dość prosta - wbudowany, elektryczny silnik obraca wrzeciono, na którym zamocowana jest tarcza tnąca. Tarcza obraca się z bardzo dużą prędkością, a wycięte w niej zęby powodują przecinanie obrabianego materiału. Najczęściej tarcze wytwarzane są z wysokiej jakości stali narzędziowych lub szybkotnących, a zęby z węglików spiekanych. W celu maksymalnej satysfakcji i gwarancji jakości warto zaopatrzyć się w sprzęt od topowych producentów. Na stronie bimex.pl oferujemy szeroki wybór profesjonalnych tarcz do pilarek Bosch Professional i innych renomowanych marek. Pilarki tarczowe dzięki swojej specyfikacji doskonale sprawdzą się do wycinania płaskich powierzchni - dzięki zintegrowanym prowadnicom możliwa jest dokładna i precyzyjna obróbka.

Lista najchętniej kupowanych pilarek tarczowych:

Pilarki łańcuchowe - krótka charakterystyka 

Pilarki łańcuchowe (często nazywane także piłami łańcuchowymi) doskonale sprawdzą się do przecinania starych mebli, gałęzi, ścinania drzewek i wielu innych. Takie zastosowania są możliwe dzięki ich specyfikacji - powierzchnia tnąca jest o wiele dłuższa w porównaniu z innymi rodzajami pił - dlatego też dzięki pilarkom łańcuchowym możliwe jest cięcie nieco grubszych przedmiotów. Za sam proces cięcia odpowiada specjalny łańcuch z wypustkami, który nakładany jest na prowadnicę - stąd istotnym parametrem jest długość samej prowadnicy. Pilarki łańcuchowe możemy podzielić na modele spalinowe i elektryczne. W ofercie posiadamy także pilarkę łańcuchową zasilaną akumulatorem: Pilarka łańcuchowa Graphite Energy+ 58G043 18V z silnikiem bezszczotkowym, która doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie dostęp do elektryczności jest mocno utrudniony.

Piły szablaste - do czego służą piły szablaste?

Piły szablaste swoim działaniem przypominają nieco wyrzynarki - podobnie jak one tną za pomocą brzeszczotu, który wykonuje ruch posuwisto-zwrotny. Dzięki swojej budowie można je wykorzystać do wielu innych zastosowań i bardziej wydajnej obróbki - w przeciwieństwie do wyrzynarek są bardziej poręczne i doskonale zastąpią piły ręczne i inne narzędzia. Piły szablaste często określane są także jako "piły lisi ogon". Dzięki wymiennym brzeszczotom, piły szablaste można przystosować do pracy z różnymi materiałami. Poniżej przedstawiamy listę najcześciej kupowanych pił szablastych na naszej stronie.

Lista najcześciej kupowanych pił szablastych:

Ukośnice - do czego służą ukośnice? 

Ukośnice to wydajne i profesjonalne elektronarzędzia, które służą do precyzyjnej obróbki długich elementów wykonanych najcześciej z drewna, a także niektórych tworzyw sztucznych i metalu. Dzięki swojej specyfikacji użytkownik posiada możliwość dostosowania parametrów do swoich własnych preferencji. Zasada działania ukośnic i samego procesu cięcia jest identyczna jak w przypadku pilarek tarczowych - same tarcze wykonane są ze stali HSS lub narzędziowej. Dzięki możliwej wymianie osprzętu, możemy dostosować pracę ukośnicy do różnorodnych materiałów. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej kupowanych ukośnic na naszej stronie.

Lista najczęściej kupowanych ukośnic na naszej stronie:

Profesjonalne piły stołowe do warsztatu! 

Piły stołowe to stacjonarne elektronarzędzia przeznaczone do profesjonalnego użytku. Umożliwiają niezwykle precyzyjną i stabilną obróbkę drewna, tworzyw sztucznych i niektórych metali. Zasadą działania przypominają nieco pilarki tarczowej, jednak w tym pierwszym przypadku to przedmiot obrabiany jest nieruchomy, a narzędzie się przesuwa - w tym przypadku jest na odwrót. Piły stołowe używane są zazwyczaj w profesjonalnych warsztatach, na naszej stronie dostępne są pozycje takie jak: Piła stołowa Makita MLT100N oraz Piła stołowa Scheppach HS120O/315mm 2200 W, które doskonale sprawdzą się do większości zastosowań.

pixel