Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pręty gwintowane

( ilość produktów: 53 )

Pręty gwintowane - krótka charakterystyka 

Pręty gwintowane to elementy montażowe, bez których ciężko wyobrazić sobie współczesny plac budowy. Pełnią one niezwykle ważną funkcję przy wdrażaniu instalacji lub tworzeniu wielu konstrukcji. Pręty wykonywane są najczęściej z metalu (głównie stali nierdzewnej bądź ocynkowanej), ale zdarzają się pozycje z innych materiałów. Pręty charakteryzują się dużą sztywnością - co więcej, dzięki gwintowaniu wkręcają się w materiał umożliwiając jego trwałe połączenie i mocowanie. Na rynku istnieje wiele różnych wariantów prętów, dzięki czemu mamy możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb i preferencji. Często przeglądając oferty możemy spotkać się z nazewnictwem: łączniki śrubowe lub szpilki budowlane - warto wiedzieć, że chodzi właśnie o pręty gwintowane. Na naszej stronie bimex.pl oferujemy szeroki wybór różnych wariantów i długości prętów gwintowanych - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Jak wytwarzane są pręty gwintowane? 

Pręty przez swoje zastosowania muszą zostać uprzednio poddane odpowiednim procesom obróbkowym. Uzyskanie pożądanej struktury i właściwości nie jest łatwe - pręty muszą być sztywne i jednocześnie dobrze przenosić obciążenia i trzymać mocowany materiał. Stanowi to prawdziwe wyzwanie dla inżynierów - potrzeby budownictwa stale się zmieniają i na rynku potrzebne są coraz to nowocześniejsze technologie, umożliwiające wytwarzanie długowiecznych elementów konstrukcyjnych. Pręty są jednym z podstawowych rodzajów wyrobów hutniczych - co więcej, poddaje się je zabiegom ciągnienia i walcowania. Następnie, wszystkie pręty muszą być poddane procesowi gwintowania, który tworzy na nich charakterystyczne wyżłobienia, dzięki którym trwale umacniają wybrane tworzywo. 

Do czego służą pręty gwintowane?

Pręty gwintowane służą przede wszystkim do umacniania różnego rodzaju konstrukcji. Z tego względu, wykorzystywane są w wielu sektorach gospodarki - dominującym rynkiem jest jednak rynek budowlany i to tam pręty znajdują najwięcej zastosowań. Głównym zadaniem każdego pręta jest połączenie dwóch elementów stanowiących elementy konstrukcyjne. Dlatego wymaga się, aby pręty były maksymalnie wytrzymałe i odporne na działanie obciążeń. Co więcej, pręty gwintowane znajdują szerokie zastosowanie w szalunkach, pracach dekarskich przy więźbach dachowych czy przy stopach fundamentowych. Często stosuje się je także do podwieszania instalacji i do scalania ze sobą bloków budowlanych i struktur wykończeniowych (kanały klimatyzacyjne i wentylacja). 

Z jakich materiałów wykonane są pręty gwintowane?

Pręty gwintowane muszą cechować się odpowiednimi parametrami - wszystko po to, aby spełnić wymagania konstrukcyjne i zapewnić trwałe połączenia. W tym celu oprócz obróbki istotny jest także odpowiedni dobór materiału, z którego wykonane są te elementy. Do najpopularniejszej grupy należą pręty wykonane ze stali nierdzewnej oraz ocynkowanej. Taki materiał pozwala na uzyskanie pożądanych właściwości i jednocześnie zwiększenie odporności na korozję, która mogłaby przyczynić się do uszkodzenia konstrukcji. Na rynku oprócz standardowej stali istnieje wiele różnych alternatyw, często spotykamy się także z prętami aluminiowymi, lub tych z mosiądzu czy miedzi. Należy jednak wiedzieć, że wymienione wcześniej metale, to przedstawiciele metali lekkich, są zdecydowanie mniej wytrzymałe, jednak poza tym cechują je bardzo dobre właściwości antykorozyjne i stosunkowo niewielka waga. Bardzo rzadko, ale jednak, na rynku znajduje się takie elementy jak pręty z brązu czy tytanu - należą one jednak do zdecydowanej mniejszości. Oprócz samego materiału ważna jest także jego klasa i gatunek - stal stali nierówna, dlatego już na samym etapie tworzenia pręta konieczna jest wysoka dbałość o szczegóły.

Solidne pręty gwintowane na budowę!

Na naszej stronie bimex.pl oferujemy szeroki wybór prętów z najwyższej jakości stali - ponadto dostępne jest wiele rozmiarów średnic i długości - wszystko po to, aby maksymalnie dopasować się do potrzeb klientów i spełnić oczekiwania dla nawet najbardziej wymagających zastosowań. Dostępne są zarówno pręty ze stali nierdzewnej, jak i stali ocynkowanej. Nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś!

pixel