Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Młoty udarowo-obrotowe i młotowiertarki

( ilość produktów: 44 )

Młotowiertarki - wydajne połączenie do zadań specjalnych!

 

Młotowiertarki to elektronarzędzia, które łączą w sobie cechy dwóch wydajnych sprzętów: wiertarek i młotów udarowych. Można śmiało rzec, że są to urządzenia 3w1! To bez wątpienia niezastąpiony asystent na każdym placu budowy - doskonale sprawdzą się do najcięższych zadań. Na naszej stronie bimex.pl oferujemy szeroki wybór produktów od najlepszych producentów, nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Do czego służą młotowiertarki i młoty udarowo-obrotowe?

Młotowiertarki, podobnie jak młoty udarowo-obrotowe to elektronarzędzia przeznaczone do ciężkich prac na budowie. Do najpopularniejszych zastosowań obydwu sprzętów należą:

  • Wiercenie otworów w kamieniu, marmurze i innych twardych materiałach 
  • Skuwanie płytek i posadzek
  • Przebijanie ścian
  • Kucie betonu 

Jak działa młotowiertarka?

Zdecydowana większość współczesnych młotowiertarek może pracować w trzech różnych trybach: trybie młota, trybie wiertarki i trybie, który jest połączeniem dwóch poprzednich.

  • Tryb młota - umożliwia działanie niemalże identyczne do działania młota udarowego. Zamocowane dłuto pozwala na wydajne kucie w betonie i ścianach. Jest to efektywne rozwiązanie w przypadku wykuwania niewielkich otworów, ponieważ młotowiertarki są z reguły dużo lżejsze od ich odpowiedników.
  • Tryb wiercenia - w istocie działania niczym nie różni się od standardowej wiertarki, jednakże, umożliwia tworzenie otworów w zdecydowanie twardszych materiałach, np. w kamieniu i cegle. Do tego celu stosuje się specjalne wiertła o grubszej średnicy, wykonane najczęściej z wysokowydajnej stali szybkotnącej bądź węglików spiekanych.
  • Tryb wiercenia z udarem - to połączenie dwóch poprzednich trybów, które dostarcza do układu jeszcze więcej energii, co pozwala na zwiększenie efektywności i wydajności pracy. Młotowiertarki są często wybierane przez klientów indywidualnych oraz firmy, ponieważ łączą w sobie cechy trzech urządzeń. 

Młoty udarowo-obrotowe to w zasadzie inna nazwa dla młotowiertarek o większych gabarytach i masie. Zasada ich działania jest praktycznie identyczna - młoty działają w trzech trybach; wiercenia kucia i wiercenia z udarem. 

 

Młotowiertarki - czym kierować się przy wyborze?

 

Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu nieraz spotykamy się z wieloma problemami. Często niewiadomo na co zwrócić uwagę tak, by cieszyć się zakupem przez długie lata. Kluczową sprawą jest zapoznanie się z pewnymi parametrami technicznymi, ale także dodatkowymi możliwościami oferowanymi przez producentów elektronarzędzi. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, które powinny pomóc w wyborze właściwego sprzętu.

Uchwyty SDS-Max i SDS Plus

To dwa najpopularniejsze typy uchwytów stosowanych do wielu współczesnych elektronarzędzi. Uchwyty SDS-Max i SDS Plus umożliwiają szybką i beznarzędziową wymianę wierteł, dłut i innych. Co więcej ich popularność pozwala na szeroki dobór dedykowanego osprzętu. Poznaj ofertę młotowiertarek z SDS-Max i SDS Plus już dziś!

Jeszcze większa wydajność z silnikiem bezszczotkowym!

Silniki bezszczotkowe (z ang. brushless motor) to o wiele bardziej wydajne jednostki napędowe, w porównaniu ze standardowymi, szczotkowymi odpowiednikami. Ich parametry pozwalają na osiąganie wysokich prędkości obrotowych i generowanie olbrzymiej mocy.

Mechanizm udarowy do najtwardszych materiałów!

Udar może być generowany przez układ mechaniczny bądź pneumatyczny, jednakże w przypadku młotowiertarek do czynienia mamy głównie z tym pierwszym typem. Niemniej jednak, dostarcza on do układu odpowiednio dużo mocy, tak aby umożliwić kucie i wiercenie w twardych materiałach, takich jak: kamień, cegła czy beton. Energia udaru określana jest w dżulach [J]. 

Jakie zasilanie do młotowiertarki?

Rodzaj zasilania to bardzo ważna kwestia, zasadniczo młotowiertarki zasilane są sieciowo (prądem z gniazdka) bądź akumulatorem (najczęściej litowo-jonowym). Zarówno jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Zalety zasilania sieciowego:

  • Nieprzerwana energia od początku do końca użytkowania 
  • Brak ograniczenia czasowego 
  • Brak konieczności zakupu dodatkowych akumulatorów i ładowarki
  • Często większa moc urządzeń 

Zalety zasilania akumulatorem:

  • Większa mobilność i łatwość pracy w nieporęcznych pozycjach
  • Brak uciążliwego okablowania 
  • Współpraca z innymi elektronarzędziami: jeden akumulator - wiele urządzeń

Nie trudno zauważyć, że zalety jednego rozwiązania to wady drugiego, niemniej jednak takie zestawienie pozwala wybrać sprzęt dostosowany do indywidualnych preferencji. 

Topowe marki - najwyższa jakość!

Niektórym może wydawać się, że wybór marek premium to zwykły "skok na kasę" i płaci się za sam znaczek - w wielu przypadkach ta teza jest prawdziwa, jednak nie w przypadku elektronarzędzi. Wybór jednej z topowych marek, takich jak Bosch Professional, Makita, Milwaukee czy Festool to nie tylko gwarancja jakości, ale często także dodatkowy serwis, wsparcie po-zakupowe i szereg dodatkowych możliwości!  

 

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas pracy!

 

Praca z młotowiertarkami wymaga odpowiedniego zabezpieczenia - podczas kucia i wiercenia otworów w cegle czy betonie często dochodzi do powstawania odłamków, które mogą być wystrzelone z bardzo dużą prędkością. W tym celu powinno stosować się odpowiednie okulary ochronne oraz kask, który zabezpieczy nas przed ewentualnym ostrzałem. Ponadto, elektronarzędzia udarowe wytwarzają częste drgania, dlatego zaleca się stosowanie rękawic roboczych, które zapewnią stabilność i pewny chwyt urządzenia.

 

pixel