Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prostowniki

( ilość produktów: 16 )

Prostowniki - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem! 

Ściśle rzecz biorąc,  prostowniki to urządzenia elektryczne, które służą do zmiany napięcia (prądu) przemiennego na napięcie (prąd) stały. Znajdują bardzo wiele zastosowań, ponieważ znaczna część urządzeń przystosowana jest właśnie do pracy z prądem stałym. Na tego typu urządzeniach najczęściej znajduje się informacja w karcie technicznej i oznaczenie DC, co z angielskiego oznacza (Direct current - prąd stały). W motoryzacji prostowniki są szeroko stosowane do ładowania akumulatorów samochodowych. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór profesjonalnych prostowników (zarówno inwertorowych, jak i transformatorowych) - wejdź i zapoznaj się z ofertą już dziś!  

Jak działa prostownik? 

Prostowniki to urządzenia elektryczne, które w dużym skrócie zamieniają napięcie przemienne, czyli takie, jakie występuje w gniazdku (sieci), na napięcie stałe, które wymagane jest podczas ładowania chociażby akumulatorów samochodowych. Na rynku możemy spotkać się z dwoma typami prostowników: inwertorowymi oraz transformatorowymi. Ta druga grupa to urządzenia uniwersalne, z reguły nieco tańsze niż pierwsza pozycja. Prostowniki transformatorowe doskonale sprawdzą się w domowych warsztatach i każdym garażu. Prostowniki za pomocą specjalistycznych systemów elektronicznych (transformatorów, półprzewodników itd) przekształcają sinusoidę prądu stałego w linię prostą - dlatego można powiedzieć, że niejako "prostują" prąd, stąd zresztą wzięła się sama nazwa "prostowniki". Wracając do samych urządzeń, prostowniki transformatorowe spełnią swoje zadanie, są pozwalają cieszyć się wieloletnią pracą. 

Jeżeli jednak zależy nam na bardziej zaawansowanym i wydajnym sprzęcie powinniśmy zaopatrzyć się w prostownik inwertorowy (często nazywany także prostownikiem automatycznym). Wszystko za sprawą funkcji, które oferuje ten sprzęt - a mianowicie funkcję automatycznego rozruchu. Pozwala to na skondensowanie mocy i automatyczny rozruch silnika w sytuacji, gdy akumulator samochodowy się rozładuje. Na naszej stronie posiadamy zarówno urządzenia transformatorowe, jak i inwertorowe - każdy znajdzie coś dla siebie. 

Gdzie wykorzystywane są prostowniki? 

Ogólnie rzecz biorąc, prostowniki dzięki swoim możliwościom mogą być wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach. Najczęściej jednak znajdują one zastosowanie w warsztatach samochodowych - to właśnie tam najcześciej zachodzi konieczność naładowania akumulatora lub szybkiego rozruchu niesprawnego auta. Często także po prostowniki sięgają klienci indywidualni, którzy chcą się zabezpieczyć. Nagłe rozładowania akumulatora w samochodzie to niepotrzebne problemy - do takich sytuacji dochodzi najczęściej zimą lub kiedy zapomnimy wyłączyć świateł lub radia. Warto więc pomyśleć o zakupie transformatora inwertorowego z rozruchem, by w przyszłości uniknąć niepotrzebnych problemów. Szczególnie polecamy produkty marki Magnum, która specjalizuje się w produkcji tego typu sprzętów i zyskała już w tym obszarze zaufanie klientów w całej Polsce. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór prostowników Magnum - nie czekaj i wyposaż się w prostownik już dziś!

pixel