Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elektronarzędzia wielofunkcyjne

( ilość produktów: 4 )

Urządzenia wielofunkcyjne - all in one!

 

Częstym problemem w zaopatrzaniu domowego warsztatu w elektronarzędzia jest ograniczona ilość miejsca. Pomieszczenie wszystkich sprzętów staje się nie lada wyzwaniem i w wielu przypadkach miejsce wykorzystane jest do granic możliwości, tak, że nie ma mowy o zakupie nowych narzędzi. Tutaj z pomocą przychodzą urządzenia wielofunkcyjne, które łączą sobie kilka narzędzi w jedno! Cięcie, skrobanie, a może szlifowanie? - To wszystko i jeszcze więcej w jednym urządzeniu! Na naszej stronie bimex.pl oferujemy kompleksowy wybór narzędzi wielofunkcyjnych od topowych producentów! 

Urządzenie wielofunkcyjne - jeszcze więcej możliwości!

Jak już ustaliliśmy, urządzenia wielofunkcyjne to narzędzia, które łączą w sobie funkcjonalność kilku innych elektronarzędzi, dzięki czemu są bardzo uniwersalne i pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca! Swoim wyglądem przypominają nieco szlifierki kątowe - istota ich działania jest podobna, jednak oprócz tego umożliwiają wiele innych funkcji.

Najważniejsze zalety urządzeń wielofunkcyjnych:

  • Uniwersalność - oszczędność miejsca i pieniędzy 
  • Kompaktowa budowa i niewielkie gabaryty 
  • Atrakcyjna cena w porównaniu do innych elektronarzędzi 
  • Duża mobilność - umożliwia obróbkę w trudno dostępnych miejscach 
  • Funkcjonalność - połączenie kilku elektronarzędzi w jedno! 

Do czego przyda się urządzenie wielofunkcyjne?

Zastosowań multitooli jest całe mnóstwo - doskonale sprawdzą się podczas szlifowania i przecinania różnych materiałów (głównie drewna, paneli i innych materiałach o niewielkiej twardości). Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych zastosowań, do których wykorzystuje się urządzenia wielofunkcyjne.

Najpopularniejsze zastosowania urządzeń wielofunkcyjnych:

  • Szlifowanie 
  • Cięcie 
  • Skrobanie 
  • Polerowanie 

Różnorodność tych elektronarzędzi wynika wprost z ich budowy - umożliwiają na montaż wielu wariantów osprzętu, który umożliwi wykonanie zróżnicowanych zadań.

Dłuższa żywotność z silnikiem bezszczotkowym! 

Wiele nowoczesnych urządzeń wielofunkcyjnych wyposażone jest w wydajny silnik bezszczotkowy, który jest bardziej zaawansowany i żywotny od tradycyjnych silników elektrycznych. W silnikach szczotkowych, do komutatora przymocowane są szczotki, które z biegiem czasu ulegają ścieraniu. W przypadku bezszczotkowych jednostek nie ma tego problemu, dzięki czemu możemy cieszyć się dłuższą żywotnością urządzenia! 

Jaki rodzaj zasilania do urządzenia wielofunkcyjnego?

Wielofunkcyjne narzędzia kojarzą się między innymi z mobilnością - z tego względu zdecydowana większość z nich zasilana jest akumulatorami. Akumulator to idealne rozwiązanie w przypadku sprzętów tego typu - nie generują one dużej mocy, dlatego czas działania na jednym ładowaniu jest dłuższy niż w przypadku innych elektronarzędzi, a przy tym zachowują swoją mobilność. Zasilanie akumulatorowe to także brak uciążliwego okablowania i konieczności stałego dostępu do elektryczności. Ponadto, ten sam akumulator możesz wykorzystać do wielu innych narzędzi!

Drugim rodzajem zasilania jest zasilanie sieciowe (prądem z gniazdka) - ten rodzaj zasilania należy do zdecydowanej mniejszości w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych, niemniej jednak posiada też kilka zalet. Zdecydowanie największą z nich jest nieograniczony czas użytkowania - nie musimy martwić się o to, że narzędzie niespodziewanie zakończy pracę z powodu rozładowanego akumulatora.

 

 

Urządzenia wielofunkcyjne - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Przed zakupem odpowiedniego sprzętu warto uzupełnić swoją wiedzę, tak by lepiej zrozumieć co mówią parametry techniczne, którymi cechuje się dany sprzęt. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą przy wyborze i pozwolą na podjęcie świadomej decyzji.

Co warto wiedzieć o akumulatorach?

Rodzaj i parametry zasilania - tutaj sprawa jest prosta i oczywista - wybieramy pomiędzy zasilaniem sieciowym i akumulatorowym. Warto pamiętać, że urządzenia często sprzedawane są bez akumulatora (body) - w tym przypadku należy zapoznać się z napięciem wyjściowym akumulatora (najczęściej 12 V lub 18 V). Podłączenie akumulatora o mniejszym napięciu niż wymagane mogłoby spowodować problemy z pracą urządzenia albo w ogóle go nie uruchomić, więc warto zwrócić na to uwagę. W przypadku wyboru pojemności mamy pełną dowolność, należy mieć jedynie na uwadze, że im większa pojemność, tym dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Standardowe pojemności akumulatorów to 2 Ah i 4 Ah. 

Kąt oscylacji - to parametr charakterystyczny dla urządzeń wielofunkcyjnych. Określa kątowy zakres oscylacji powierzchni roboczych. Należy pamiętać, że podawana wielkość tyczy się odchylenia w jedną stronę (prawo lub lewo) a nie pełny zakres. Dla przykładu, jeżeli w opisie produktu mamy kąt oscylacji: 2°, oznacza to, że część robocza odchyla się o 2° w lewo i 2° w prawo.

Prędkość obrotowa - określa ile pełnych obrotów wykona wrzeciono w określonym czasie, najczęściej jednej minuty [obr/min]. Warto pamiętać, że podawane przez producentów wielkości są wyznaczane bez obciążenia. 

Tylko sprawdzone marki! 

Urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone są raczej do amatorskiego użytku - stąd ich cena jest bardzo atrakcyjna i kusząca. To doskonała okazja aby zaopatrzyć się w sprzęt renomowanych producentów takich jak Bosch Professional, Milwaukee czy Makita i zobaczyć jak wiele możliwości oferują. Topowe marki dbają nie tylko o doskonałą jakość ich sprzętów, ale także o duży arsenał dodatkowego osprzętu, wieloletnie gwarancje czy bezpłatny serwis po-zakupowy. Na stronie bimex.pl oferujemy kompleksowy wybór elektronarzędzi wyłącznie od sprawdzonych producentów, nie czekaj i zaopatrz swój  warsztat już dziś!

pixel