Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szlifierki taśmowe

( ilość produktów: 6 )

Jeśli często zajmujesz się obróbką materiałów o dużej powierzchni, rozważ zakup narzędzi, dzięki którym wykonując tę pracę, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i wysiłku. Takie korzyści uzyskasz, wyposażając się w profesjonalne szlifierki taśmowe do drewna oraz metalu. Nasz sklep z narzędziami Bimex sprzedaje je w wielu różnych wersjach idealnych zarówno dla fachowców, jak i domowych majsterkowiczów. Wszystkie pochodzą od znanych producentów i są przystosowane do bardzo intensywnej eksploatacji. Zapoznaj się z ofertą sprzętu polecanego przez doświadczonych specjalistów z branży elektronarzędzi!

Dzięki szlifierkom taśmowym szybko wyrównasz duże powierzchnie z drewna lub metalu!

W przeciwieństwie do bardzo popularnych szlifierek kątowych, ich taśmowe odpowiedniki są projektowane z myślą o wykonywaniu mniej precyzyjnych prac, ale na znacznie większą skalę. Te profesjonalne narzędzia służą do obróbki bardzo dużych powierzchni z drewna oraz metalu w zakresie:

  • szlifowania zgrubnego,
  • wygładzania,
  • usuwania korozji, starych powłok lakierniczych i różnych zanieczyszczeń.

Są wyposażone w uchwyt (stopę) do montażu papieru ściernego w formie klejonej taśmy tworzącej pas, który jest wprawiany w ruch przez silnik elektryczny. Maksymalna szybkość, z jaką się porusza, zależy od modelu szlifierki taśmowej do metalu i drewna. Profesjonalne narzędzia zwykle osiągają prędkość oscylacji na poziomie od około 200 do 400 obrotów na minutę.

O czym należy pamiętać, pracując szlifierką taśmową?

Korzystając z tego elektronarzędzia do obróbki drewna lub metalu zwróć uwagę na to, że wydajność jego działania zależy zarówno od prędkości oscylacji taśmy, jak i jej parametrów. Poszczególnie modele szlifierek taśmowych różnią się rozmiarami stopy. Im dłuższy oraz szerszy pas z papieru ściernego można zamontować w urządzeniu, tym szybsze i precyzyjniejsze będzie szlifowanie.

Jednocześnie pamiętaj, że podczas pracy z elementami drewnianym będzie powstawać mnóstwo pyłu i wiórów. Do takich zadań warto więc stosować te narzędziach w profesjonalnych wersjach wyposażonych w funkcję odsysania zanieczyszczeń.

Ręczną szlifierkę taśmową da się przekształcić w stołową!

W wielu warsztatach regularnie wykorzystuje się zarówno ręczne, jak i stołowe szlifierki taśmowe do metalu lub drewna. W poniższej ofercie naszego sklepu internetowego Bimex dostępne są pierwsze ich wersje, jednak w razie potrzeby możesz przytwierdzić je na stałe np. do stołu warsztatowego. W tym celu wystarczy dokupić do narzędzia profesjonalny statyw oraz ewentualnie specjalną prowadnicę kątową, dzięki której zyskasz możliwość wygodnego szlifowania krawędzi.

Zainwestuj w markową szlifierkę taśmową ze sklepu Bimex i pracuj jak profesjonalista!

Jeśli chcesz rozwijać swój warsztat, inwestując w narzędzia przyspieszające obróbkę materiałów i podnoszące jakość tego procesu, podejmij współpracę z naszą firmą Bimex. Prowadzimy sklep internetowy, w którym dostępne są wyłącznie markowe szlifierki taśmowe do metalu oraz drewna. To profesjonalne elektronarzędzia, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób dzięki wyjątkowej wydajności działania!

pixel