Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pistolety do kleju na gorąco

( ilość produktów: 13 )

Pistolety do kleju - krótka charakterystyka 

Gorący klej posiada wiele zastosowań i właściwości - doskonale sprawdza się do klejenie różnych powierzchni, a także uszczelniania wanny czy brodzika. Do tego potrzebujemy specjalnego urządzenia, jakim jest pistolet do kleju - to wydajne elektronarzędzie umożliwia szybką i sprawną aplikację kleju na gorąco. Dzięki swojej specyfikacji są bardzo poręczne, a także nie zajmują dużo miejsca - dlatego warto zaopatrzyć się w to urządzenie, nigdy niewiadomo kiedy i gdzie nam się przyda. Na naszej stronie bimex.pl posiadamy szeroki wybór pistoletów do kleju - sprawdź i przekonaj się sam! 

Jak działa pistolet do kleju? 

Pistolety do kleju to narzędzia, które zasilane są energią elektryczną. Na rynku najczęściej spotykamy się z pozycjami zasilanymi sieciowo oraz urządzeniami akumulatorowymi. Niemniej jednak, każdy pistolet do kleju posiada wbudowaną grzałkę, która działa jak opornik - przepływający prąd powoduje nagrzewanie się grzałki, a ta topnienie kleju/silikonu. Grzałka nagrzewa się zazwyczaj do około 200°C, co jest wystarczającą temperaturą do roztopienia wkładów. Większość tworzyw sztucznych posiada wytrzymałość temperaturową właśnie do około 200°C - a do takich należą właśnie wkłady do pistoletu. 

Jaki rodzaj zasilania do pistoletu? 

Jak już wspominaliśmy, na rynku możemy spotkać się z dwoma rodzajami źródeł zasilania: sieciowymi i akumulatorowymi. W przypadku pistoletu do kleju doskonale sprawdzi się zasilanie akumulatorowe - maksymalna moc tych urządzeń to zazwyczaj około 200 W, przez co nie pobierają one dużo prądu - to z kolei przekłada się na dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Warto także pamiętać, że ten sam akumulator możemy wykorzystać do zasilania pozostałych elektronarzędzi, dzięki czemu wachlarz możliwości się zwiększa. Wybór sieciowego urządzenia również będzie rozsądną decyzją - jeżeli nie irytuje nas okablowanie i mamy stały dostęp do elektryczności, zasilanie sieciowe pozwoli zaoszczędzić parę groszy.

Jakie wkłady do pistoletu?

Kiedy dokonamy już zakupu pistoletu przychodzi czas na wybór wkładów. Najczęściej spotykane na rynku średnice to 8 mm oraz 11 mm. Pozostałe wielkości należą do rzadkości i nie są powszechnie stosowane. Istotny jest jednak rodzaj, zatem jaki rodzaj sztyftu sprawdzi się najlepiej? Oczywiście to zależy od tego, do czego chcemy go wykorzystać. Na rynku możemy spotkać się z następującymi wkładami:

  • Wkłady klejowe uniwersalne - przystosowane są do większości materiałów, jednakże przeznaczone są raczej do amatorskiego, domowego użytku. Ich trwałość w przypadku łączenia materiałów metalowych, drewnianych i ceramicznych jest wątpliwa. Jeżeli jednak zależy nam na zwykłym uszczelnieniu czy połączeniu dwóch tworzyw sztucznych będzie to dobry wybór  
  • Wkłady klejowe do ceramiki - ich specyfikacja przystosowana jest do wiązania materiałów ceramicznych. Doskonale sprawdzą się także to sklejania szyb i ogólnie szkła, a także aplikacji koralikowych.
  • Wkłady klejowe do drewna - umożliwiają wydajne łączenie drewnianych powierzchni. Idealnie sprawdzą się do sklejania drewnianych mebli, zabawek i innych przedmiotów. Silnie wiążą wszystkie materiały drewniane i drewnopochodne - np. sklejki, płyty, tektury itp. 
  • Wkłady klejowe do metalu - Umożliwia wiązanie metalowych przedmiotów. Wymaga najdłuższego nagrzewania, jednak czas spajania jest o wiele szybszy niż w przypadku pozostałych pozycji. Przed aplikacją warto także odpowiednio nagrzać 

Jaki do pistoletu kleju?

Na rynku dostępnych jest wiele pozycji i wybór odpowiedniego sprzętu może nieco przytłaczać. Jeżeli jednak wiemy już, jaki rodzaj zasilania chcemy zastosować i dobraliśmy optymalne parametry - warto także wybierać spośród zaufanych producentów. Najczęściej oferują dodatkową gwarancję na swoje produkty i w przypadku usterki umożliwiają bezpłatną naprawę w autoryzowanym serwisie. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej kupowanych pistoletów do kleju. 

Najczęściej kupowane pistolety do kleju:

pixel