Szlifierki i polerki
( ilość produktów: 120 )Szlifierka kątowa sieciowa z systemem RESTART PROTECTION 720 W GWS 7-125 RSP Bosch Professional 125 mm
Szlifierka taśmowa sieciowa o mocy 800W Graphite 59G394 + walizka
Szlifierka oscylacyjna delta sieciowa 105 W Graphite 140 x 140 x 97 mm 59G335
Szlifierka kątowa sieciowa 1900 W GWS 19-125 CI Bosch Professional 125 mm
Szlifierka oscylacyjna sieciowa 220W Graphite 104 x 112 mm + wymienna stopa 59G320
Szlifierka kątowa sieciowa 900 W GWS 9-125 S Bosch Professional 125 mm
Szlifierka kątowa sieciowa 1100 W GWS 11-125 Bosch Professional 125 mm
Szlifierka oscylacyjna sieciowa 380 W Nac 115 × 230 mm ES38-115-230-GN
Szlifierka kątowa akumulatorowa Bosch Professional GWS 12V-76 06019F2000 body
Szlifierka kątowa akumulatorowa 18V ENERGY+ Graphite 125 mm 58G003
Szlifierka mimośrodowa akumulatorowa 18V ENERGY+ Graphite 125 mm 58G014
Szlifierka kątowa akumulatorowa Akumultisystem 20V Nac AGE-125-LI-20V body
Szlifierka kątowa sieciowa 750 W GWS 750-125 S Bosch Professional 125 mm
- z5
Szlifierki i polerki - krótka charakterystyka
Szlifierki i polerki to narzędzia przeznaczone do obróbki ubytkowej przedmiotów, które zostały już wcześniej przetworzone. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim korygowanie kształtu, zwiększanie dokładności wymiarowych, wygładzanie powierzchni, a często także przycinanie np. metalowych przedmiotów. Na stronie bimex.pl dostępny jest szeroki wybór szlifierek i polerek, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów!
Nie czekaj, zapoznaj się z ofertą już dziś!
Polerki - to narzędzia służące przede wszystkim do wygładzania powierzchni o zróżnicowanej strukturze. Najczęściej, do zestawu dołączane są różne "nakładki" na talerze, które umożliwiają polerowanie różnych materiałów. Doskonale sprawdzą się do wygładzania przedmiotów wykonanych z metalu, drewna bądź tworzywa sztucznego, a także do polerowania samochodowej blachy. Na naszej stronie dostępna jest również szeroka gama akcesoriów, przeznaczonych min. do polerek.
Szlifierki stołowe - to zdecydowanie najbardziej masywne reprezentantki szlifierek do użytku jednostkowego (większe są jedynie szlifierki przemysłowe), które dzięki swojej masie i mocowaniu na stole umożliwiają dokładną obróbkę powierzchni gwarantując przy tym dużą stabilność.
Szlifierki do gipsu/szlifierki przegubowe - te z kolei najlepiej sprawdzą się do szlifowania ścian i powierzchni gipsowych. Popularne "żyrafy" dzięki regulowanym uchwytom można dostosowywać do indywidualnych potrzeb oraz szlifowania np. ścian w wyższym pomieszczeniu. Taka szlifierka to absolutny must-have w wyposażeniu każdej ekipy remontowej!
Szlifierki kątowe - to zdecydowanie najbardziej popularna grupa wśród szlifierek. Z powodzeniem można stosować je do wielu zadań, w tym bardzo często do cięcia twardych, metalowych przedmiotów. Dzięki wymiennym tarczom można dostosować szlifierkę do indywidualnych potrzeb!
Szlifierki mimośrodowe - te z kolei doskonale sprawdzą się do obróbki przedmiotów o prostych, nieskomplikowanych kształtach. Powierzchnia robocza to zazwyczaj papier ścierny przyczepiany do obracającego się krążka. Z tego względu szlifierki te przeznaczone są raczej do obróbki przedmiotów z tworzywa sztucznego, drewna, ceramiki i metalów lekkich, takich jak np. stopy aluminum.
Szlifierki oscylacyjne - wyglądem przypominają szlifierki mimośrodowe - różnią się jedynie prostokątną stopą, która w tym drugim przypadku jest okrągła. Podobnie jednak jak tamte służą do obróbki raczej płaskich, bądź lekko zaoblonych powierzchni wykonanych z lekkich metali, drewna, ceramiki bądź tworzywa sztucznego
Szlifierki proste - przeznaczone głównie do tarczy szlifierskich o niewielkich średnicach. Doskonale sprawdzają się podczas cięcia i obróbki powierzchni o skomplikowanych kształtach. Często wykorzystywane również do polerowania, grawerowania i wygładzania odlewów żeliwnych bądź staliwnych
Szlifierki taśmowe - to narzędzia przeznaczone głównie do obróbki powierzchni drewnianych, niezwykle przydatna np. w warsztacie modelarskim, ponieważ papier ścierny doskonale radzi sobie z balsą. W przypadku szlifierek taśmowych, powierzchnia robocza nie wykonuje ruchu obrotowego jak w pozostałych szlifierkach - papier ścierny jest przesuwany na rolkach.
Szlifierki uniwersalne - jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są raczej do uniwersalnych zastosowań. Z wyglądu niektóre modele przypominają żelazko, z tego względu narzędzia te przystosowane są raczej do płaskich powierzchni.