Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szlifierki i polerki

( ilość produktów: 124 )

Szlifierki i polerki - krótka charakterystyka

 

Szlifierki i polerki to narzędzia przeznaczone do obróbki ubytkowej przedmiotów, które zostały już wcześniej przetworzone. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim korygowanie kształtu, zwiększanie dokładności wymiarowych, wygładzanie powierzchni, a często także przycinanie np. metalowych przedmiotów. Na stronie bimex.pl dostępny jest szeroki wybór szlifierek i polerek, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów! 

 

Nie czekaj, zapoznaj się z ofertą już dziś!

 

Polerki - to narzędzia służące przede wszystkim do wygładzania powierzchni o zróżnicowanej strukturze. Najczęściej, do zestawu dołączane są różne "nakładki" na talerze, które umożliwiają polerowanie różnych materiałów. Doskonale sprawdzą się do wygładzania przedmiotów wykonanych z metalu, drewna bądź tworzywa sztucznego, a także do polerowania samochodowej blachy. Na naszej stronie dostępna jest również szeroka gama akcesoriów, przeznaczonych min. do polerek.

Szlifierki stołowe - to zdecydowanie najbardziej masywne reprezentantki szlifierek do użytku jednostkowego (większe są jedynie szlifierki przemysłowe), które dzięki swojej masie i mocowaniu na stole umożliwiają dokładną obróbkę powierzchni gwarantując przy tym dużą stabilność. 

Szlifierki do gipsu/szlifierki przegubowe - te z kolei najlepiej sprawdzą się do szlifowania ścian i powierzchni gipsowych. Popularne "żyrafy" dzięki regulowanym uchwytom można dostosowywać do indywidualnych potrzeb oraz szlifowania np. ścian w wyższym pomieszczeniu. Taka szlifierka to absolutny must-have w wyposażeniu każdej ekipy remontowej! 

Szlifierki kątowe - to zdecydowanie najbardziej popularna grupa wśród szlifierek. Z powodzeniem można stosować je do wielu zadań, w tym bardzo często do cięcia twardych, metalowych przedmiotów. Dzięki wymiennym tarczom można dostosować  szlifierkę do indywidualnych potrzeb!

Szlifierki mimośrodowe - te z kolei doskonale sprawdzą się do obróbki przedmiotów o prostych, nieskomplikowanych kształtach. Powierzchnia robocza to zazwyczaj papier ścierny przyczepiany do obracającego się krążka. Z tego względu szlifierki te przeznaczone są raczej do obróbki przedmiotów z tworzywa sztucznego, drewna, ceramiki i metalów lekkich, takich jak np. stopy aluminum. 

Szlifierki oscylacyjne - wyglądem przypominają szlifierki mimośrodowe - różnią się jedynie prostokątną stopą, która w tym drugim przypadku jest okrągła. Podobnie jednak jak tamte służą do obróbki raczej płaskich, bądź lekko zaoblonych powierzchni wykonanych z lekkich metali, drewna, ceramiki bądź tworzywa sztucznego 

Szlifierki proste - przeznaczone głównie do tarczy szlifierskich o niewielkich średnicach. Doskonale sprawdzają się podczas cięcia i obróbki powierzchni o skomplikowanych kształtach. Często wykorzystywane również do polerowania, grawerowania i wygładzania odlewów żeliwnych bądź staliwnych 

Szlifierki taśmowe - to narzędzia przeznaczone głównie do obróbki powierzchni drewnianych, niezwykle przydatna np. w warsztacie modelarskim, ponieważ papier ścierny doskonale radzi sobie z balsą. W przypadku szlifierek taśmowych, powierzchnia robocza nie wykonuje ruchu obrotowego jak w pozostałych szlifierkach - papier ścierny jest przesuwany na rolkach. 

Szlifierki uniwersalne - jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są raczej do uniwersalnych zastosowań. Z wyglądu niektóre modele przypominają żelazko, z tego względu narzędzia te przystosowane są raczej do płaskich powierzchni. 

pixel