Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Liny stalowe i akcesoria do lin

( ilość produktów: 105 )

Liny i akcesoria linowe - wytrzymałość przede wszystkim!

W tym dziale znajdziesz wszystko to, co związane jest z linami i akcesoriami do nich. Znajdziesz tutaj wiele różnych rodzajów lin - liny jutowe, polipropylenowe, a nawet liny stalowe. Każda z nich doskonale sprawdzi się do wielu różnych zastosowań. W ofercie dostępny także szeroki wybór akcesoriów takich jak: karabińczyki, szekle, złączki i wiele, wiele innych. To wszystko i jeszcze więcej dostępne na naszej stronie - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Liny stalowe - jak są wykonane? 

Liny stalowe (jak sama nazwa wskazuje) wykonuje się ze stali. Nie jest to jednak zwykła, surowa stal lecz z dodatkiem innych pierwiastków - wszystko po to, aby uzyskać pożądane właściwości wytrzymałościowe. Najczęściej do produkcji lin stalowych wykorzystuje się stal ocynkowaną lub stal nierdzewną. Liny te składają się z (w znacznej części przypadków) z 6 lub więcej pokrętek, które składają się z ogromnej ilości cienkich drucików oplecionych wokół rdzenia z włókien roślinnych. Dzięki temu liny są nie tylko wytrzymałe, ale także zachowują odpowiednią wagę - to bardzo ważne i wręcz porządane w wielu branżach. 

Liny polipropylenowe - co zamiast stali? 

Liny polipropylenowe wykonuje się głównie z włókien syntetycznych. To właśnie dzięki nim, liny te są bardzo wytrzymałe, ale także niezwykle odporne na działanie silnych kwasów, zasad, promieni UV oraz innych czynników zewnętrznych i chemicznych. Są także dużo lżejsze od lin stalowych, dzięki czemu w wielu branżach wykorzystuje się właśnie liny z tego materiału. Dzięki swoim właściwościom stanowią prawdziwą konkurencję i są coraz częstszą alternatywą dla wielu rozwiązań współczesnego przemysłu.

Liny i akcesoria - wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu! 

W tym dziale znajdziesz nie tylko liny, ale także cały szereg akcesoriów i osprzętu do nich. Zapoznaj się z ofertą wytrzymałych szeklizłączekzacisków linowych i wielu innych elementów. To wszystko i jeszcze więcej dostępne na naszej stronie - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś!

pixel