Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zagęszczarki elektryczne do gruntu

( ilość produktów: 2 )

Zagęszczarki - krótka charakterystyka 

Zagęszczarki to bez wątpienia maszyny z kategorii ciężkich - ich gabaryty i przeznaczenie powodują, że są zaawansowane urządzenia przeznaczone do profesjonalnego użytku. Nowoczesne zagęszczarki posiadają wydajne silniki, które pozwalają ubijać z niespotykana dotąd siłą. Zagęszczarki to doskonały asystent na placu budowy i w ekipach zajmujących się kładzeniem kostki brukowej i nie tylko - zastosowań tych urządzeń jest o wiele więcej! Na naszej stronie bimex.pl posiadamy szeroki wybór wysokowydajnych zagęszczarek - poznaj zagęszczarki Dynapac i ciesz się wydajnym ubijaniem gruntu już dziś! 

Do czego służy zagęszczarka? 

Zagęszczarki to maszyny przeznaczone do wydajnego ubijania gruntu, utwardzania ziemi i wielu innych powierzchni. To doskonałe rozwiązanie dla ekip budowlanych, kiedy zachodzi potrzeba utwardzenia gruntu pod dalsze prace budowlane czy remontowe. Zagęszczarki utwardzają ziemię poprzez ubijanie jej z dużą siłą. Płyty naciskowe o dużej powierzchni wypierają z gruntu powietrze, dzięki czemu drobinki z każdym uderzeniem zagęszczają się coraz bardziej. Ubita ziemia jest bardzo twarda i jest idealnym gruntem pod budowę dróg i chodników. Zagęszczarki są także powszechnie stosowane przez ekipy, które zajmują się kładzeniem kostek brukowych - dobrze utwardzona ziemia to wieloletnia żywotność kostki.

Gdzie wykorzystuje się zagęszczarki? 

Zagęszczarki wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność ubicia gruntu. Do najpopularniejszych zastosowań tych maszyn należą:

  • Zagęszczanie pod budowę dróg i chodników
  • Budowa parkingów i placów 
  • Zagęszczanie gruntu pod kostkę brukową 
  • Zagęszczanie żwiru 
  • Zagęszczenie gruntu pod tworzenie trakcji kolejowej 

Zagęszczarka - na co zwrócić uwagę? 

Zagęszczarki to bez wątpienia sprzęty wagi ciężkej, a z racji tego, iż nie są to tanie maszyny - wybór musi być przemyślany i w pełni świadomy. Wybierając odpowiedni sprzęt na pewno warto zwrócić uwagę na wielkość płyty naciskowej a także maksymalną prędkość roboczą. Kolejnym bardzo istotnym parametrem jest głębokość ubijania, która informuje nas o tym, na jaką głębokość zagęścimy teren po jednym przejeździe maszyny. Nowoczesne zagęszczarki często są projektowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić przemieszczanie się i zapewnić jeszcze szybszą pracę. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych zagęszczarek, które cieszą się dużym zaufaniem wśród klientów.

Lista najczęściej wybieranych zagęszczarek:

Te i wiele więcej profesjonalnych zagęszczarek dostępnych jest na stronie bimex.pl! 

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas pracy! 

Podczas pracy z maszynami takimi jak zagęszczarki należy zachować dużą ostrożność i zadbać o swoje zdrowie. Masa zagęszczarek często przekracza 100 kg, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczyć i zaopatrzyć w twarde obuwie BHP z metalowymi wspornikami, które przy ewentualnym kontrakcie ochroni nasze stopy.

pixel