Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odkurzacze

( ilość produktów: 30 )

Odkurzacze przemysłowe - krótka charakterystyka 

Praca z elektronarzędziami często wiąże się także z powstawaniem niezliczonych ilości szkodliwego pyłu. Niezależnie od tego, czy jest to ubytek powstały na skutek wiercenia w gipsie, szlifowania czy też wyrzynania drewna - w każdym z tych przypadków długotrwałe przebywanie i wdychanie zanieczyszczeń może prowadzić do stałego uszczerbku na zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o prawidłową higienę w miejscu pracy - do tego celu doskonale sprawdzą się wydajne odkurzacze przemysłowe, które dzięki możliwości integracji z elektronarzędziami, posiadają zdolność do bieżącego odsysania pyłów. To doskonała okazja do tego, aby poznać nieco bliżej ten typ urządzeń i zadbać o bezpyłową obróbkę! 

Dlaczego odkurzacz przemysłowy, a nie tradycyjny? 

Odkurzacze przemysłowe to osobna grupa urządzeń i chociaż zasada ich działania jest praktycznie identyczna jak w przypadku tradycyjnych odkurzaczy do domowego użytku, to zakres ich zastosowań jest zdecydowanie inny. Niektórym może wydawać się, że inwestycja w taki sprzęt nie ma sensu bo do sprzątania pyłów, szczególnie w zaciszu własnego warsztatu, wystarczy domowy odkurzacz. Oczywiście, jest to prawda, w końcu odkurzacz to odkurzacz i działa "tak samo", jednakże nie będzie to wydajne rozwiązanie i tym bardziej - nasz domowy odkurzacz może długo nie przeżyć, ponieważ te zazwyczaj nie są przystosowane do takiej pracy. Odkurzacze warsztatowe posiadają specjalne rozwiązania technologiczne - od samej konstrukcji po wiele dodatkowych funkcjonalności, dzięki którym odsysanie pyłów będzie niezwykle wydajne i bezpieczne. 

Odkurzacze przemysłowe - na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Kiedy zdecydujemy się już na zakup odkurzacza warsztatowego, ilość dostępnych pozycji na rynku może przyprawiać o lekki zawrót głowy. Dlatego, aby dokonać odpowiedniego i przede wszystkim świadomego wyboru, warto zawczasu zaznajomić się z kilkoma pojęciami i parametrami - po to, aby później uniknąć niepotrzebnego zawodu. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą przy wyborze właściwego odkurzacza. 

Jaki rodzaj zasilania do odkurzacza przemysłowego? 

Zasadniczo na rynku dostępne są dwa rodzaje zasilania: sieciowe i akumulatorowe. Urządzenia zasilane prądem z gniazdka oraz prądem z ogniwa cechują się podobną mocą i szybkością ssania, więc w tej kwestii nie widzimy istotnych różnic. Warto więc zastanowić się, do jakich konkretnie zadań chcemy używać naszego odkurzacza. Urządzenia akumulatorowe to zawsze gwarancja większej mobilności i braku uciążliwego okablowania. Ich podstawową i chyba jedyną wadą jest ograniczony czas użytkowania, jeżeli nie zaopatrzymy się w zapasowe akumulatory, może okazać się, że nasza praca skończy się szybciej niż planowaliśmy. W przypadku odkurzaczy zasilanych sieciowo nie mamy tego problemu - natomiast w przypadku, gdy mamy ograniczony dostęp do elektryczności, nie będzie to najkorzystniejszy wybór.

Inne parametry, na które warto zwrócić uwagę 

Samo zasilanie to nie wszystko, przy wyborze odkurzacza kluczowe parametry to moc, maksymalny przepływ powietrza, pojemność zbiornika, a także zastosowana filtracja. Wiadomo, że im większa moc, tym większa wydajność i efektywność pracy - i niestety tym samym większe zużycie prądu lub krótsza praca akumulatora. Czasami lepiej wybrać urządzenie o nieco mniejszej mocy ssania, po to by posłużyło nam dłużej - tyczy się to szczególnie odkurzaczy akumulatorowych. Przepływ powietrza to inaczej szybkość, z jaką odkurzacz zasysa powstałe ubytki - im jest ona większa tym cięższe i większe pyły można zasysać. Należy jednak zadbać o to, aby nie przekraczać pewnych norm - zazwyczaj każdy odkurzacz przystosowany jest do innej klasy ochrony przeciwpyłowej. Najczęściej są do klasy M i L, które przystosowane są do większości prac obróbkowych. 

W przypadku wyboru profesjonalnego odkurzacza przemysłowego warto kupować produkty od topowych producentów, takich jak Bosch Professional, Festool czy Graphite. Firmy te często oferują dedykowany serwis, kilkuletnią gwarancję, a także w zintegrowany system pozwalający na bieżące odsysanie pyłów. Niektóre modele wyposażone są w inteligentne systemu a także możliwość monitorowania ich pracy w dedykowanej aplikacji. Poznaj Festool CTL 36 E AC-Planex 576850 oraz Festool Cleantec CTL 26 E AC 574945 i podnieś komfort pracy z wbudowanym modułem Bluetooth - te i wiele więcej odkurzaczy przemysłowych dostępnych jest na stronie bimex.pl.

pixel