Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wkety

( ilość produktów: 450 )

Wkręty - krótka charakterystyka 

Wkręty to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych elementów montażowych - to właśnie z ich pomocą możemy łączyć ze sobą wiele różnych elementów, przy użyciu dobrze znanych elektronarzędzi takich jak wkrętarki czy wiertarko-wkrętarki. Wkręty posiadają gwintowany trzpień, który zwykle ma lekko stożkowy kształt - to właśnie ten fragment wkrętu stanowi integralną część i jest bezpośrednim łącznikiem w połączeniu gwintowym. Oprócz trzpienia - zdecydowana większość wkrętów posiada łeb z nacięciem (najczęściej krzyżakowym). Co ciekaw, gwinty wkrętów bardzo często nie są objęte normami - nie jest to jednak reguła. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór wkrętów - szczególnie tych, które zgodne są z niemieckimi normami DIN. Nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś!  

Wkręty - do czego służą?

Wkręty, podobnie jak wiele innych elementów montażowych służą do łączenia ze sobą różnych elementów. Mogą być to zarówno elementy wykonane z drewna, metalu, ale także wielu innych materiałów. Bardzo często wkręty wykorzystuje się do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Warto przed zakupem zastanowić się, do jakiego materiału chcemy je wykorzystywać - pozwoli to nam lepiej dobrać produkt i spełnić nasze oczekiwania względem wkrętów.

Z czego wykonane są wkręty? 

Wkręty najczęściej wykonuje się ze stali - ocynkowanej lub nierdzewnej. Takie wykorzystanie materiału pozwala uzyskać pożądane właściwości takie jak sztywność i wytrzymałość. Co więcej, na rynku znajduje się także liczna grupa wkrętów fosfatyzowanych, które są dużo bardziej odporne na korozję. Ich jednym minusem jest jednak to, że w niektórych przypadkach mogą barwić one drewno, w które są wkręcane. Należy więc uprzednio je zabezpieczyć, po to by uniknąć trwałego defektu. Wkręty wykonane ze stali nierdzewnej bardzo często stosowane są w łodziach - ich właściwości umożliwiają niemalże stały kontakt z wodą. Na naszej stronie posiadamy zarówno wkręty ze stali ocynkowanej, nierdzewnej, a także fosfatyzowane - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś

Jakie są rodzaje wkrętów? 

Zasadniczo na rynku można spotkać się z dwoma głównymi rodzajami wkrętów. Są to: wkręty do drewna oraz wkręty do metalu. To główny, lecz nie jedyny podział tych elementów montażowych. Jak sama nazwa wskazuje, wkręty do drewna stosowane są do drewna - na ogół mają niewielkie i stosunkowo głębokie gwinty. Ponadto, jedną z ich cech jest także wysoki skok. Wkręty do metalu to opozycja tych pierwszych - cechują się niskim skokiem i płytkim gwintem. Ich trzony praktycznie zawsze są walcowate, a łby - stożkowe. Poza tym, wyróżniamy kilka różnych typów gwintów - każdy z nich sprawdzi się do innego rodzaju prac - warto więc zapoznać się z ofertą i dopasować wkręty do swoich potrzeb. Na naszej stronie znajdziecie typy wkrętów takie jak: 

  • Wkręty dociskowe DIN 913
  • Wkręty hartowane DIN 503 
  • Wkręty hartowane TORX
  • Wkręty hartowane ciesielskie 
  • Wkręty kuliste ISO 7380 
  • Wkręty z podkładką ISO 7380 MF

To wszystko i jeszcze więcej dostępne na naszej stronie - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś!

 

pixel