Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Strugi ciesielskie elektryczne

( ilość produktów: 4 )

Strugi elektryczne - krótka charakterystyka 

Strugi zasadniczo możemy podzielić na dwie kategorie: strugi elektryczne i strugi ręczne. Oczywiście jedno i drugie narzędzie służy do tego samego - obróbki drewna. Jednak w niektórych przypadkach warto nieco zautomatyzować pracę - w końcu po to powstały elektronarzędzia. Elektryczne strugi to zatem doskonała propozycja dla hobbystów i modelarzy, a także niezbędne narzędzie w każdym zakładzie stolarskim. Nowoczesne elektronarzędzia umożliwiają wysokowydajną i precyzyjną obróbkę - a co najważniejsze - o wiele szybszą. Na naszej stronie bimex.pl posiadamy szeroki wybór strugów elektrycznych - sprawdź ofertę i poznaj moc wydajnej obróbki drewna już dziś!

Czy strug i hebel to to samo? 

Tak, strug i hebel to to samo urządzenie - podobnie do zamiennego stosowania nazw dochodzi w przypadku nazwy czynności: heblowanie i struganie. Ta druga, często przewijająca się w aukcjach nazwa "hebel" jest zapożyczeniem z języka niemieckiego - warto więc wiedzieć, że strug i hebel jest tym samym, po to aby uniknąć nieporozumień. 

Do czego służy strug elektryczny?

Najprościej powiedzieć, że strugarki elektryczne stosuje się to obróbki drewna - to jednakże bardzo ogólne stwierdzenie i tylko jedno z wielu zastosowań tych urządzeń. Poza standardową obróbką wykończeniową elementów drewnianych, strugi elektryczne możemy z powodzeniem wykorzystać do usuwania starych farb i lakierów czy wycinania elementów łączeniowych. Strugarki dostosowane są do drewna i materiałów drewnopochodnych, takich jak: sklejka, płyty wiórowe i wiele innych 

Czy warto kupić strug elektryczny?

Zakup struga elektrycznego to doskonały wybór dla osób, które często obrabiają drewno i chcą zautomatyzować ten proces. Wiele współczesnych urządzeń posiada wiele funkcji, które dodatkowo wpływają na efektywność pracy. Większość współczesnych strugów posiada możliwość integracji z odkurzaczami przemysłowymi, co umożliwi bieżące odsysanie pyłów - pozwala to utrzymać wysoką higienę pracy. Dlatego jeżeli pragniesz zautomatyzować obrabianie drewnianych powierzchni - strug elektryczny jest właśnie dla Ciebie! Poniżej przedstawiamy listę najlepszych strugów elektrycznych.

Najlepsze strugi do drewna:

Strug elektryczny - na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Zróżnicowana oferta i wiele pozycji na rynku mogą przyprawić o niemały zawrót głowy - aby wybrać odpowiednie urządzenie należy zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych i parę innych istotnych kwestii. Poniżej przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które będą pomocne w wyborze odpowiedniego urządzenia. 

Strug elektryczny - jaki rodzaj zasilania? 

W ofercie posiadamy dwa rodzaje zasilania strugarek: sieciowe i akumulatorowe. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj zasilania jest lepszy, ponieważ każdy ma swoje wady i zalety. Ostatnimi czasy coraz większą popularność na rynku zyskują urządzenia akumulatorowe - trudno się temu dziwić, oferują podobną moc i przy tym są o wiele bardziej mobilne i poręczne. Co więcej, jeden akumulator może zasilić wiele urządzeń! Zdecydowanie największą wadą zasilania akumulatorowego to ograniczony czas pracy. Jeżeli chcemy cieszyć się pracą urządzenia bez końca - powinniśmy rozważyć zakup sieciowego elektronarzędzia.

Inne ważne parametry

Głębokość i szerokość strugania - to wielkość wyrażana najczęściej w milimetrach [mm], które określa jak głębokie i jak szerokie będą powstałe strugi. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, aby dostosować urządzenie do swoich indywidualnych preferencji. 

Moc - moc urządzenia to inaczej jego wydajność. Im większa moc, tym teoretycznie szybciej wykonamy daną pracę. Należy jednak mieć na uwadze, że wszystkie parametry (w tym moc) podawane są bez obciążenia. Niemniej jednak, im większa moc urządzenia, tym większe zużycie prądu. 

Kiedy dobierzemy już odpowiednie parametry o ostatecznym wyborze decydują często dodatkowe funkcjonalności, w których prześcigają się producenci. Warto także zaopatrzyć się w sprzęt od renomowanych marek - daje to gwarancję wysokiej jakości i niezawodności sprzętu. Ponadto, topowe marki jak Bosch ProfessionalFestool czy Graphite posiadają autoryzowane serwisy na terenie całej Polski, a także oferują szeroki wybór dedykowanego osprzętu. 

pixel