Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Profesjonalne wiertarki akumulatorowe i elektryczne

( ilość produktów: 15 )

Trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie warsztatu, w którym na wyposażeniu brakuje narzędzi do wiercenia. Profesjonalne wiertarki przydają się zarówno specjalistom, jak i miłośnikom majsterkowania. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy ma inne oczekiwania w zakresie funkcjonalności tego elektrycznego sprzętu, w poniższej ofercie zebraliśmy wiele jego modeli. Różnią się m.in. sposobem zasilania (akumulatorowe lub sieciowe), mocą oraz dostępnymi funkcjami, jednak wszystkie cechuje najwyższa jakość wykonania. Sklep internetowy Bimex sprzedaje wyłącznie markowe elektronarzędzia, które znajdą zastosowanie w domu, ogrodzie i firmie – zapraszamy do zakupu!

Używając profesjonalnych wiertarek elektrycznych, nawiercisz otwór w każdym materiale!

Dzięki bardzo wysokiej wydajności, jaką cechują się wszystkie zebrane w ofercie sieciowe i akumulatorowe wiertarki elektryczne, możesz używać ich do pracy z każdym materiałem. Wystarczy zamontować w uchwycie odpowiednie wiertło, aby nawiercać otwory m.in. w drewnie, metalu, betonie czy kamieniu. Jednak aby praca tym profesjonalnym urządzeniem była wygodna i efektywna, odpowiednio dobierz jego typ do własnych potrzeb.

Jakie typy wiertarek sprzedajemy w sklepie Bimex?

W asortymencie naszego sklepu Bimex znajdziesz wiele modeli tych akumulatorowych oraz sieciowych narzędzi do wiercenia, w tym m.in.:

  • udarowe – są wyposażone w mechanizm, który porusza obracającym się wiertłem w osi pionowej, uderzając nim w nawiercaną powierzchnię (ułatwia to robienie otworów w twardych materiałach, np. w betonie),
  • bezudarowe – klasyczne wiertarki elektryczne przeznaczone do wykonywania mniej wymagających prac, do prac w metalu , drewnie , tworzywach sztucznych , szkle
  • stołowe – to profesjonalne elektronarzędzia zamocowane na stojaku wyposażonym w stolik z regulacją wysokości, które służą przede wszystkim do precyzyjnego wiercenia.

Poznaj praktyczne funkcje profesjonalnych wiertarek elektrycznych

Sprzedajemy elektronarzędzia od najlepszych producentów, w tym m.in. Bosch, Makita , Milwaukee , NAC oraz Graphite, co jest gwarancją ich najwyższej jakości. Jednocześnie, ponieważ są to profesjonalne wiertarki akumulatorowe oraz sieciowe, poszczególne ich modele wyposażone zostały w wiele dodatkowych funkcji.

Do najbardziej praktycznych, ułatwiających pracę tymi elektrycznymi narzędziami, należy zaliczyć:

  • ogranicznik służący do wyznaczania maksymalnej głębokości wiercenia,
  • drugą rękojeść – gwarantuje pewniejszy chwyt, który przydaje się szczególnie podczas pracy z twardymi materiałami,
  • diody LED doświetlające miejsce nawiercania otworu.

Rozpocznij współpracę ze sklepem Bimex i wyposaż swój warsztat w profesjonalne wiertarki

Bimex to sklep z narzędziami prowadzony przez specjalistów z branży elektronarzędzi, dlatego wszystkie dostępne w ofercie urządzenia są certyfikowane. Dzięki temu cechują się ponadprzeciętną niezawodnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa użytkowania. Niezależnie od tego, do jak ciężkich prac chcesz wykorzystywać wiertarkę elektryczną akumulatorową czy sieciową, w naszej ofercie znajdziesz sprzęt, który ułatwi i przyspieszy ich wykonywanie. Kup go już dziś, aby wyposażyć swój warsztat w profesjonalne narzędzia! Ty masz pomysły a my rozwiązania .

Wiertarki - krótka charakterystyka

Wiertarki to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych narzędzi dostępnych na rynku. Nawet ktoś, kto nigdy w życiu nie miał do czynienia z elektronarzędziami zapewne słyszał o wiertarkach. No dobrze, ale czym właściwie są wiertarki? - Jak sama nazwa wskazuje, wiertarki wykorzystują wiertła do tworzenia otworów w ścianach, drewnie i wielu innych powierzchniach. 

Co więcej, dzięki szerokiej gamie osprzętu dostępnego na stronie bimex.pl, możliwe jest wykorzystanie wiertarki do wielu innych czynności, których ilość zależy jedynie od naszej wyobraźni. Skupmy się jednak, na standardowym zastosowaniu wiertarki - wierceniu.

Wiertarki - czym warto kierować się przy wyborze?

Przy wyborze odpowiedniej wiertarki należy zastanowić się, do czego konkretnie chcemy jej używać, a ściślej mówiąc - w jakich materiałach i jak wielkie planujemy wiercić otwory. Oczywiście, większość wiertarek jest "uniwersalnych", jednak chociażby do wiercenia w metalu, sensownie jest wybrać sprzęt o nieco większej mocy niż ten, którego sąsiad używał do wiercenia w regipsie, a teraz pożycza go za jakąś drobną przysługę. W tym miejscu pojawia się nam pierwszy parametr, jakim jest moc.

Moc - to zdecydowanie jeden z podstawowych parametrów, którymi charakteryzują się wiertarki. Z fizycznego punktu widzenia moc określa jaką pracę urządzenie/ciało wykonało w czasie. Jednostką mocy jest Wat [W]. W przypadku wiertarek moc zależy od wielu czynników, takich jak: przyłożone napięcie czy zastosowana przekładnia.

Dla użytkownika najistotniejsze jest jednak to, że moc oznacza także wydajność urządzenia - im większa moc, tym większe średnice wierteł, których możemy używać oraz twardsze materiały, w których możemy wiercić. Na naszej stronie dostępnych jest wiele wariantów wierteł, w które warto zaopatrzyć się po wyborze odpowiedniego sprzętu.

Prędkość obrotowa - to kolejny, bardzo ważny parametr, który informuje nas ile pełnych obrotów wykonuje wiertło w ciągu jednej minuty. Prędkość obrotowa podawana jest w najczęściej w obrotach/minutę [obr/min], bądź rpm (ang. revolutions per minute).

Rodzaj i napięcie zasilania - Sieciowe z uciążliwym kablem? A może akumulatorowe, bez kabla, ale z ograniczonem czasem pracy? To kolejny ważny aspekt, który warto wziąć pod uwagę! Rodzaj oraz napięcie zasilania pośrednio wpływają na moc urządzenia, dlatego warto się przyjrzeć się temu nieco bliżej. Wiertarki o większej mocy będą potrzebować więcej energii elektrycznej i tym samym zużyją więcej prądu.Kolejnym rodzajem zasilania, zdecydowanie mniej używanym i stosowanym jedynie w profesjonalnych warsztatach jest zasilanie pneumatyczne - zasilanie za pomocą sprężarki.

Średnica wiercenia - Średnica otworu zależy oczywiście od średnicy samego wiertła, jednakże nie każda wiertarka jest w stanie współpracować ze wszystkimi wielkościami osprzętu. Większość modeli dostępnych na stronie bimex.pl posiada regulowany uchwyt do mocowania wierteł, który umożliwia dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb.

Dodatkowe funkcje i udogodnienia - Kiedy znajdziemy już kilka propozycji o tych samych bądź podobnych głównych parametrach przychodzi czas na ostateczny wybór. Oczywistym jest fakt, że producenci elektronarzędzi prześcigają się stale w unowocześnianiu swoich produktów oferując coraz to nowsze udogodnienia. Ledowe podświetlanie miejsca pracy, integracja z odkurzaczem, a może dedykowana aplikacja informująca o stanie technicznym naszego sprzętu? To wszystko i jeszcze więcej często decyduje o ostatecznym wyborze, dlatego aby gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą wiertarek na naszej stronie!

Wiertarki - rodzaje wiertarek

Wiertarki bezudarowe - to klasyczna i zdecydowanie najbardziej popularna grupa wiertarek, przeznaczonych do zarówno domowego, jak i profesjonalnego użytku. Urządzenia te doskonale sprawdzą się do pracy z drewnem, a także niektórymi metalami. Brak udaru znacząco zwiększa żywotność samego sprzętu i w przypadku, kiedy nie będziemy z niego korzystać, lepiej zdecydować się na bezudarową konfigurację.

Wiertarki stołowe - to nieco większe urządzenia, używane głównie w warsztatach, niemniej jednak służą one do precyzyjnego nawiercania otworów. Przedmioty obrabiane umieszczane są na stole roboczym a wiertło opuszczane jest z góry wiertarki. Takie rozwiązanie pozwala na niezwykle precyzyjne wykonywanie otworów nawet w niewielkich produktach, przy jednoczesnym zachowaniu dużej stabilności - stoły robocze bardzo często wyposażone są w imadło.

Wiertarki udarowe - przeznaczone do wiercenia w dużo twardszych materiałach takich jak niektóre metale, beton czy kamień. Może w tym miejscu warto się zastanowić czym jest udar? - wiertarki udarowe (i inne elektronarzędzia udarowe) oprócz ruchu obrotowego wiertła wykonują jeszcze rytmiczne uderzenia, które mają za zadanie zapewnić dodatkową energię kinetyczną ułatwić wkręcanie. Napędy udaru możemy podzielić na pneumatyczne oraz mechaniczne.

Czym jest udar pneumatyczny? - Udar wytwarzany jest za pomocą wbudowanej bądź zewnętrznej sprężarki, która zasila sprężonym powietrzem układ pneumatyczny powodując drgania. Przystosowany do bardziej zaawansowanych zadań i wiercenia w twardych materiałach. W praktyce układ ten jest mniej skomplikowany niż układ mechaniczny i tym samym bardziej żywotny.

Czym jest udar mechaniczny? - Udar mechaniczny powodowany jest przez wbudowany mechanizm młoteczkowy, który wprawia wiertło w ruch harmoniczny. Zalecany jest do wiercenia w nieco mniej twardych materiałach.

Wiertarki diamentowe - to specjalistyczny sprzęt przeznaczony do bardzo zaawansowanych prac wiertarskich. Charakteryzuje się dużą mocą i dedykowany jest głównie profesjonalistom.

 

pixel