Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zalety posiadania Robota Koszącego

2023-04-25
Zalety posiadania Robota Koszącego

Co potrafi Robot poza koszeniem trawy?

Roboty koszące to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie przyjaznych dla środowiska, rozwiązań współczesności. Każdy kolejny rok przynosi nowe pomysły, nowe możliwości i zaskakuje coraz to bardziej wymagających klientów. Oparta na sztucznej inteligencji technologia, pozwala na zaspokajanie naszych potrzeb. Niegdyś aby osiągnąć efekt zawsze zadbanego trawnika, zmuszeni byliśmy do angażowania własnych sił i czasu. Teraz wystarczy telefon i zaledwie  jedna aplikacja, aby nasza zielona przestrzeń wyglądała perfekcyjnie w całym sezonie.

Co potrafi robot koszący poza koszeniem trawy, czym zaskakują nas producenci?

Technologia LONA (Localisation and Navigation) oferowana przez markę Gardena, to wyższy poziom pielęgnacji trawnika, ze śledzeniem lokalizacji i uczeniem się jej, mapowaniem i dostosowaniem do niego ogrodu, zarządzaniem strefami, obszarem chronionym oraz niezliczoną ilością dodatkowych funkcji. Robot w przeciwieństwie do kosiarki po raz pierwszy jest praktycznie w 100% samodzielny, a technologia umożliwiająca sztucznej inteligencji uczenie się powoduje, że Twój trawnik będzie zawsze perfekcyjnie skoszony.

Funkcja SensorCintrol to rozwiązanie, które pozwala na samodzielną ocenę gęstości trawy przez robota. Dzięki temu możemy wyznaczyć strefy i dostosować harmonogram koszenia do tempa wzrostu trawy. Optymalizacja pracy robota koszącego to oszczędność czasu oraz pielęgnacja na najbardziej korzystnym poziomie dla naszej zielonej przestrzeni. 

Funkcja SpotCutting również przyczynia się do sprawnej pracy. Oznacza ona koszenie po spirali trudno dostępnych miejscach, na przykład pod powszechnymi w tych czasach trampolinami lub pomiędzy meblami ogrodowymi. 

Funkcja CorridorCut to koszenie według specjalnego wzoru, w wąskich przejściach gdzie dokładne przycięcie trawnika może być utrudnione.

Kolejnym zaskoczeniem świadczącym o ogromnej inteligencji tych urządzeń, jest dostosowanie pracy do panujących warunków atmosferycznych. Rozwiązanie pozwala na ograniczenie pracy robota podczas przymrozków. W efekcie taki zabieg w  przypadku temperatur poniżej zera zapobiega mechanicznemu uszkodzeniu zmarzniętej trawy. Z ekonomicznego punktu widzenia przedłuża żywotność baterii urządzenia.

 

Dlaczego warto kosić w deszczu?

Chociaż czujnik deszczu jest niewątpliwie jedną z wymienionych zalet tych urządzeń, producenci często zalecają jego wyłączenie, dlaczego? Zaletą pracy robota jest jego systematyczność, a co za tym idzie ścinanie trawy w taki sposób, aby stanowiła ona naturalny nawóz. Zbyt długi przestój w pracy urządzenia i znaczny wzrost trawy może spowodować, że odcięta część kłącza będzie zbyt długa, aby zostać wdmuchana w nasz zielony dywan i stworzyć naturalną odżywkę dla trawnika. Koszenie mokrej trawy jest wyzwaniem, z którym robot doskonale sobie radzi. Codzienne przycinanie powoduje, że nie jest ona wysoka w związku z tym nie kładzie się pod naporem wody. Ponadto roboty w przeciwieństwie do kosiarek są całkowicie wodoodporne, więc i odporne na działanie deszczu oraz bezpieczne podczas dużej wilgotności otoczenia. Jeżeli prognozy  przewidują sprzyjającą aurę bez gwałtownych opadów trwających przez wiele dni możesz spokojnie wyłączyć czujnik i cieszyć się pięknym trawnikiem.

Pozostałe zalety, o których warto wspomnieć:

Praca na pochyłym terenie nawet do 45%. Gumowane koła oraz mocny napęd zapewnia świetną przyczepność nawet na dość stromym podłożu.

Prostota w obsłudze.

Łatwa konfiguracja, intuicyjny panel oraz aplikacje przygotowano dla Ciebie, abyś w zaciszu własnego domu lub w podróży miał pełną kontrolę nad swoim ogrodem.

Ciche i bezpieczne.

Gdy odpoczywasz lub prowadzisz interesującą rozmowę Twój robot bezszelestnie wykona powierzone zadanie. Również zwierzęta domowe mogą delektować się harmonią zielonej przestrzeni w idealnej ciszy.

Zapoznaj się z ofertą robotów koszących sklepów Bimex.

W przypadku pytań skorzystaj z naszego wsparcia. Gwarantujemy fachowe doradztwo, pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia, a także wycenę.

Roboty AL-KO tel. 781 666 881 

Roboty tel. 669 444 522

Roboty Gardena tel. 509 454 486

 

lub napisz:
sklep@bimex.pl
rafal@bimex.pl

pixel