Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dotacje ASF - wybierz swój zestaw do bioasekuracji i uzyskaj dofinansowanie!

2021-08-12

Zacznij działać już dziś!

ASF, czyli inaczej afrykański pomór świń to stale postępująca choroba w Polsce i na świecie, która dotyka coraz to większej populacji trzody chlewnej. Najbardziej dotknięte województwa to min. Województwo Lubuskie, Lubelskie i Warmińsko-Mazurskie, jednakże w pozostałych współczynnik zakażeń z dnia na dzień staje się coraz większy.

ASF jest niezwykle groźne, okres inkubacji wirusa trwa zazwyczaj około 15 dni, lecz liczba ta może ulec zmianie w zależności od różnych czynników. Choroba działa bardzo powoli, przez co trudniej jest ją wykryć. Śmiertelność w wielu przypadkach wynosi nawet 100%, dlatego pod żadnym pozorem nie należy jej bagatelizować. Już dziś wielu hodowców liczy ogromne straty w swojej populacji i budżecie. Kiedy choroba zaatakuje, na środki zapobiegawcze może być już za późno, dlatego bardzo ważne jest, aby zacząć działać jak najwcześniej. 

Dofinansowanie do walki z ASF

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że w dniach 6.08.2021 - 27.08.2021 hodowcy trzody chlewnej mogą ubiegać się o dofinansowanie do 50% poniesionych kosztów na zakup sprzętu do dezyfnekcji, środków ochrony i eksploatacji budynków w danym roku kalendarzowym. Wnioski o charakterze de minimis należy zgłaszać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Formularze wniosków i wszelkie instrukcje dostępne są na stronie (www.arimr.gov.pl).

Do wnioskósków należy dołączyć:

  • Faktury lub ich kopie oraz rachunki wraz z dowodami zapłaty 
  • Oświadczenie o liczbie świń utrzymywanych w gospodarstwie 
  • Oświadczenie bądź zaświadczenie dotyczące pomocy de minimis w rolnictwie, o których mowa w art. 37 ust. 1 pkt 1 lub ust. 2 pkt 1 i 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej

 

Zestawy do dezynfkecji 

Zestaw 1 

Niezwykle wydajne połączenie dyszy rotacyjnej i profesjonalnej myjki ciśnieniowej marki Karcher. Zestaw umożliwi skuteczną dezynfekcję powierzchni hodowlanych i sprzętu wykorzystywanego podczas hodowli.

W skład zestawu wchodzą:

Zestaw 2 

Jeszcze bardziej wydajny zestaw do skutecznej dezyfnekcji. Myjka umożliwia tłoczenie maksymalne na poziomie 1300 l/h. 

W skład zestawu wchodzą:

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

pixel