Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice ochronne robocze

( ilość produktów: 35 )

Rękawice ochronne - kompleksowa ochrona dłoni 

Robocze rękawice ochronne to zdecydowanie niezbędny element ubioru na każdym palcu budowy. Doskonale sprawdzą się podczas pracy z metalem, drewnem, a także kostką brukową i wieloma innymi materiałami. Ciężko wyobrazić sobie wykonywanie wielu czynności bez rękawic - stanowią doskonałą ochronę przed ostrymi krawędziami, drzazgami i innymi czynnikami, które mogą doprowadzić do skaleczenia. Ich zastosowań jest całe mnóstwo - wykorzystywane są na placu budowy, podczas remontu, do pracy w ogrodzie i wielu innych. Na stronie bimex.pl posiadamy szeroki wybór rękawic ochronnych - sprawdź i chroń swoje dłonie już dzisiaj! 

Jakie rękawice robocze będą najlepsze?

Wybór odpowiednich rękawic nie jest tak prosty, jak może się wydawać. Wiele pozycji różni się strukturą i właściwościami - dlatego pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić przed zakupem, to zastanowić się do czego konkretnie chcemy ich używać. Na rynku istnieje wiele wariantów i każdy z nich różni się strukturą i zastosowaniem. Dla przykładu, jeżeli chcemy chronić dłonie przed szkodliwym działaniem środków chemicznych, powinniśmy wybrać rękawice w całości wykonane z tworzywa sztucznego (najczęściej gumy). Do tego celu doskonale sprawdzą się rękawice gumowe ART-MAS wykonane z elastycznego i odpornego PCV. Jeżeli jednak szukamy rękawic do pracy z kostką brukową, ostrymi kawałkami metalu czy drewnem - w tym wypadku lepiej wybrać rękawice z gumowaną wewnętrzną częścią lub rękawice wykonane ze skory (naturalnej czy syntetycznej). W większości rękawic wzmocniona jest tylko wewnętrzna część dłoni, co pozwala zaoszczędzić na wadze. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej kupowanych rękawic ochronnych.

Najczęściej kupowane rękawice ochronne:

Dla kogo rękawice ochronne? 

Rękawice robocze to nieoceniony asystent na każdym placu budowy, niezbędnik w każdej ekipie remontowej i nie tylko! Z rękawic często korzystają także elektrycy - guma i tworzywo jest doskonałym izolatorem, dzięki czemu stosując odpowiednią ochronę ryzyko porażenia prądem jest  znikome. Na rynku istnieją także rękawice ochronne do wysokich temperatur, z których chętnie korzystają spawacze, odlewnicy i inne osoby, narażone na kontakt z wysokimi temperaturami.

pixel