Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obuwie robocze

( ilość produktów: 435 )

Obuwie BHP - zwiększ bezpieczeństwo na placu budowy

Odpowiednie obuwie to w wielu zawodach klucz to wydajnej i przyjemnej pracy. Obuwie robocze oprócz ochrony musi cechować się dodatkowo komfortem - w tym celu do wyboru obuwia powinniśmy maksymalnie się przyłożyć i w miarę możliwości przymierzyć na własnej stopie. Jeżeli nie mamy takiej możliwości musimy dokładnie zapoznać się ze specyfiką danego obuwia, po to by uniknąć dyskomfortu i obtarć. Poniżej postaramy się przedstawić kilka praktycznych wskazówek, które pomogą wybrać odpowiednie buty BHP. Na naszej stronie bimex.pl posiadamy szeroki wybór obuwia roboczego - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Obuwie robocze - dla kogo? 

Obuwie robocze najcześciej wykorzystywane jest na placach budowy, w warsztatach i wielu innych miejscach. Ogólnie mówiąc, obuwie BHP jest wykorzystywane wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia własnego obuwia, zniszczenia lub nawet ochrony przed uszczerbkiem na zdrowiu. Place budowy to miejsca narażone na występowanie odłamków i wystających ostrych elementów, przez co nieodpowiednie buty mogłyby narazić stopę na skaleczenie. W wielu sytuacjach dochodzi także zabrudzenie, np podczas malowania ścian - niektóre farby lub środki chemiczne mogą trwale zabrudzić nasze buty - w tym celu również doskonale sprawdzi się obuwie robocze, które będzie wręcz stworzone do takich zadań. Wiele modeli posiada także wbudowane, metalowe wstawki antyprzebiciowe oraz wzmacniające. Obuwie BHP doskonale sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uślizgu, wiele butów posiada antypoślizgowe podeszwy. Jednym słowem - obuwie robocze to bezpieczeństwo i dodatkowa ochrona, z której warto skorzystać. 

Buty robocze - jaki rozmiar dobrać? 

Wybór odpowiedniego rozmiaru to w kontekście obuwia najtrudniejsze zadanie. Chociaż przyjęto ogólne normy i europejskie standardy rozmiarów, to w praktyce każdy producent posiada własną rozmiarówkę, zbliżoną, ale różniącą się do innych. Nawet nieznaczne różnice w przypadku długotrwałego użytkowania mogą mieć kolosalny wpływ na wygodę i komfort, dlatego musimy być w 100% pewni, że zakupione obuwie odpowiada naszym potrzebom. Warto w tym celu dokonać dokładnych pomiarów długości stopy oraz jeśli to możliwe - zmierzenia długości wkładek obuwia, którego używamy na codzień. Takie zestawienie pozwoli nam lepiej dobrać rozmiar i dokonać właściwego wyboru. Warto zwracać uwagę także na pewną specyfikę stopy, niektóre buty mimo odpowiedniej długości mogą wypadać nieco szerzej, przez co może występować pewien luz. Ten parametr ciężko dostosować podczas zakupów internetowych, dlatego najlepszą opcją jest zorientowanie się, czy producent umożliwia zwrot obuwia.

Buty robocze niskie - wygoda przede wszystkim! 

Niskie obuwie to przede wszystkim komfort i niewielka waga. Niskie trzewiki często wzmacniane są dodatkowymi wkładkami i jednocześnie umożliwiają większy komfort poruszania się. Buty robocze niskie najczęściej sięgają do kostek, a więc nie ma mowy o ich usztywnieniu. Doskonale sprawdzą się na placu budowy, w ekipach remontowych i podczas prac malarskich. Są z reguły bardziej odporne na zgięcia i elastyczne. Jednak jak już wyżej wspominaliśmy, należy szczególnie uważać na kostki, ponieważ one będą odsłonięte. Do szczególnie polecanego obuwia należą: Obuwie robocze Neo 82-726 dostępne w rozmiarach 40-45 oraz półbuty skórzane ART-MAS BPS1 dostępne w rozmiarach 40-46. 

Buty robocze wysokie - jeszcze większa ochrona 

Obuwie wysokie ponad kostkę to jeszcze większa ochrona - buty te są dużo sztywniejsze od niskich, ale stanowią dodatkową ochronę. Stanowią dodatkowe usztywnienie kostki, więc jeśli jesteś narażony na łatwe skręcenie kostki - wysokie trzewiki są właśnie dla Ciebie. Do liderów na rynku obuwia roboczego należą firma Neo Tools oraz Beta - wykonane z wysokiej jakości skory, odporne na ścieranie oraz bardzo wytrzymałe. Kupując wysokie obuwie robocze inwestujesz w większe bezpieczeństwo i dodatkową ochronę. Szczególnie polecamy: trzewiki zawodowe Beta 7243FT z włoskiej skóry, dostępne w rozmiarach 40-46 oraz trzewiki robocze Neo 82-126 w rozmiarach 41-45.

Sandały - do mniej wymagających zadań

Sandały to najmniej zaawansowane i jednocześnie najbardziej przewiewne obuwie robocze. Doskonale sprawdzą się podczas np. prac malarskich oraz remontowych. Ich główną i nie jedyną zaletą jest ich lekkość, przez co są bardzo wygodne. Często wykonane są ze skóry lub z polimerów lub zamszu. Na naszej stronie bimex.pl posiadamy szeroki wybór sandałów i innego obuwia roboczego - nie czekaj i zapoznaj się z ofertą już dziś!

pixel