Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary ochronne, przyłbice, soczewki i lupy

( ilość produktów: 18 )

 

Zadbaj o skuteczną ochronę oczu!

 

Narząd wzroku i wzrok to zdecydowanie jeden z najważniejszych zmysłów, który dostarcza najwięcej bodźców. Trudno więc wyobrazić sobie większość prac bez sprawnego wzroku - praca z elektronarzędziami jest praktycznie niemożliwa. Warto więc odpowiednio się ubezpieczyć i zadbać o swój wzrok, szczególnie kiedy jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych odprysków czy odłamków. Na stronie bimex.pl posiadamy bogatą ofertę okularów i przyłbic ochronnych, nie czekaj, zabezpiecz się już dzisiaj! 

Okulary ochronne czy przyłbica? - różnice

Na rynku w kategorii produktów do ochrony wzroku najczęściej pojawiają się okulary i przyłbice ochronne. Mimo tego, iż pełnią podobną funkcję, każdy z tych produktów przeznaczony jest do nieco innych zastosowań i posiada inne cechy, których zestawienie przedstawiamy poniżej.

Przyłbice ochronne - przykładowe zastosowania i właściwości:

 • W przeciwieństwie do okularów chronią całą powierzchnię twarzy, a nie tylko same oczy
 • Nie uciskają okolic gałek ocznych 
 • Doskonale sprawdzą się w sytuacjach, gdzie istnieje ryzyko powstania licznych odprysków o średniej sile uderzenia

Okulary ochronne - przykładowe zastosowania i właściwości:

 • Chronią jedynie okolice oczu, ale są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od przyłbic i chronią przed odpryskami o dużo większej sile uderzenia
 • Okulary są wygodniejsze i bardziej poręczne - łatwiej je magazynować i przewozić
 • Soczewki okularów często są przyciemniane i posiadają różne filtry, które dodatkowo chronią przed promieniami UV, laserami itd. 

Specjalistyczna ochrona wzroku!

Na rynku oprócz standardowych okularów i przyłbic ochronnych dostępne są także specjalistyczne soczewki i gogle, przeznaczone do konkretnych zadań. Do tej grupy możemy zaliczyć np. soczewki powiększające, przeznaczone dla elektryków, zegarmistrzów i numizmatyków, a także gogle spawalnicze. Te i wiele innych produktów posiadamy na stronie bimex.pl!

 

Szkiełka z poliwęglanu - jeszcze większa ochrona!

 

Kolosalna większość współczesnych okularów ochronnych zaopatrzona jest w szkiełka wykonane z poliwęglanu. Poliwęglan to polimer (tworzywo sztuczne) z grupy poliestrów, który posiada szereg właściwości, którymi powinny odznaczać się przyrządy do ochrony wzroku. Poniżej zestawienie najważniejszych cech poliwęglanu.

Właściwości poliwęglanu:

 • Wysoka przezroczystość 
 • Bardzo duża odporność na uderzenia (duża udarność)
 • Duża wytrzymałość 
 • Niewielki ciężar 
 • Wysoka temperatura mięknięcia 

Dzięki takim właściwościom poliwęglan to doskonały materiał na szkiełka do okularów ochronnych. Certyfikowane produkty oznaczone skrótem CE są zgodne z normami europejskimi i spełnią swoje zadanie podczas kompleksowej ochrony najważniejszego zmysłu, jakim jest wzrok.

pixel