Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaski, czapki i czepki robocze

( ilość produktów: 6 )

Ochrona głowy - zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Bez wątpienia głowa to część ciała, którą należy chronić - to nasze "centrum dowodzenia" a wszelki uraz może w konsekwencji prowadzić do stałego uszczerbku na zdrowiu a nawet śmierci. Zawody takie jak pracownik budowlany czy górnik są narażone na spadające odłamki. W przypadku bezpośredniego kontaktu mogłoby dojść to sytuacji zagrażającej życiu - aby temu zapobiec stosuje się kaski i hełmy ochronne. W skład ochrony głowy wchodzą także zwykłe czapki - nie chronią co prawda przed odłamkami, ale skutecznie chronią czoło i głowę przed działaniem promieni UV. Wiele osób bagatelizuje tę kwestię, ale długotrwałe poddawanie się działaniu promieni słonecznych może prowadzić do udaru słonecznego. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór produktów do ochrony głowy - nie czekaj i zadbaj o swoje bezpieczeństwo już dziś! 

Kask ochronny - niezbędnik na każdej budowie 

Plac budowy to miejsce, w którym odłamki są wszechobecne. Wystarczy młot udarowy i ściana do wyburzenia - ryzyko, że fragment gipsu czy cegły wystrzeli w kierunku naszej głowy jest bardzo duże. Dlatego pracując na budowie jest wręcz wymagane, aby wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który zabezpieczy naszą głowę przed niespodziewanym ostrzałem. Wydajny zestaw tworzy kask w połączeniu z okularami ochronnymi - wówczas możemy mówić o kompleksowej ochronie całej głowy włącznie ze wzrokiem. Kaski ochronne zazwyczaj wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego (najczęściej polietylenu), które oprócz dużej wytrzymałości jest także elastyczne - to bardzo ważne, ponieważ w przypadku uderzenia elastyczny materiał przenosi obciążenia i rozkłada je na całej powierzchni kasku czy hełmu.

Jaka jest różnica między hełmem a kaskiem?

Zasadnicza różnica pomiędzy kaskiem i hełmem to stopień ochrony. Kaski są na ogół lżejsze i przez to dużo wygodniejsze, hełmy natomiast chronią głowę w  znacznie szerszym zakresie i są bardziej wytrzymałe - niestety są przez to o wiele cięższe. Ciężki hełm po pewnym czasie może stać się bardzo uciążliwy, a praca z obciążeniem na głowie może wiązać się ze zwiększonym zmęczeniem oraz bólem w okolicy kręgów szyjnych. Dlatego w niektórych przypadkach korzystniejszy będzie wybór lżejszego kasku - jeżeli jednak jesteśmy narażeni na ciężkie odłamki i silne uderzenia - powinniśmy zaopatrzyć się w hełm ochronny. Zaopatrz się w ochronny kask budowlany Topex 82S201 i zadbaj o ochronę głowy już dzisiaj! 

Czapki z daszkiem - skuteczna ochrona przed UV 

Kaski i hełmy ochronne to nie wszystko, czasami nie trzeba chronić głowy przed powstałymi odłamkami, ale przed czymś, z czym do czynienia mamy praktycznie zawsze - słońcem. Każdy chyba lubi kiedy słońce przygrzewa i opala skórę - jednakże to uczucie jest miłe chyba tylko podczas urlopu. W przypadku pracy podczas silnego słońca sytuacja jest zupełnie inna a bez odpowiedniej ochrony może zakończyć się tragedią. Zbyt długie poddawanie się promieniom UV może prowadzić do utraty przytomności, a nawet udaru. Czapki z daszkiem tworzą na powierzchni czoła cień i odbijają promienie słoneczne. Na naszej stronie posiadamy szeroki wybór czapek ochronnych z daszkiem: Czapka z daszkiem prostym Premium Neo Tools 81-625czapka robocza z daszkiem ze wzmocnieniem Neo Tools 97-590 - te i więcej pozycji dostępnych jest na naszej stronie, przekonaj się sam!

pixel