Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką kosiarkę kupić w 2019? Przegląd kosiarek - wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem.

2019-01-04
Jaką kosiarkę kupić w 2019? Przegląd kosiarek - wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem.
Wiosna i lato, to doskonały moment by pomyśleć o tym, by założyć swój własny trawnik i czerpać radość z jego pielęgnacji. Jeśli już to uczyniliście, to zapewne łączy was wykonywanie wspólnego, powtarzającego się zadania jakim jest koszenie. Koszenie, będące niczym innym jak skracaniem wysokości trawy do pożądanej długości w zależności od przyjętych preferencji. W związku z tym, że jak już wspomniałem jest to proces powtarzający się, to warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego narzędzia w postaci kosiarki. Jeśli chcemy, by koszenie było przyjemnościom, to konieczne jest dokonanie odpowiedniego wyboru w oparciu o własne potrzeby.
Ten artykuł pomoże przeanalizować czynniki, które pomogą wam dobrać odpowiedni sprzęt, który będzie sprawiał, że będziecie odnosić satysfakcje z pielęgnacji trawnika.
 
Powierzchnia kosząca - czyli wielkość trawnika

Kiedy zastanawiacie się jaką kosiarkę wybrać, na początek proponuję dokonać pomiarów własnego ogrodu. Jeśli znacie już orientacyjną powierzchnię, to warto skorzystać z poniższych podpowiedzi.

Kosiarka ręczna choć wydaje się oszczędnym wyborem, to na pewno nie sprawi że oszczędzimy sobie pracy. Pamiętajcie nadaje się ona wyłącznie do niewielkich powierzchni, która jest przez producentów określana nawet na 250 m2, niemniej jeśli nie chcemy wkładać zbyt dużego wysiłku w pracę to optymalna będzie powierzchnia 100 m2.
   
Niebywałą zaletą kosiarki bębnowej jest możliwość uzyskania tzw. "angielskiego trawnika". Kosiarka tego typu ma inną konstrukcję niż kosiarki rotacyjne, toteż podczas koszenia nie dochodzi do uszkodzenia korzonków rośliny, lecz następuje cięcie wyłącznie źdźbła.
Jeśli po przeanalizowaniu korzyści i wad kosiarki bębnowej, uważacie że jest to odpowiedni wybór dla Was, to oczywiście zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w tym segmencie. Pamiętajcie jednak, że jeśli macie dużą powierzchnię, to będziecie musieli się trochę napracować.


Uważasz, że kosiarka bębnowa, to rozwiązanie dla Ciebie - kliknij i dokonaj zakupu

Kolejną godną uwagi kategorią kosiarek są urządzenia akumulatorowe, które ze względu na swoją mobilność i wygodę użytkowania oraz brak konieczności ciągnięcia za sobą przewodu mogą wydawać się kuszącym produktem. Niemniej uwzględniając powierzchnię koszącą warto przeanalizować dobrze wybór takiej kosiarki, biorąc pod uwagę takie elementy jak np. pojemność akumulatora.
Kolejnym pytaniem, które każdy użytkownik takiej kosiarki powinien sobie zadać dotyczy powierzchni do jakiej można taką kosiarkę przeznaczyć.
Odpowiadając na to pytanie możemy dostrzec, że na rynku następuje cały czas postęp jeśli chodzi o akumulatory tj. ich żywotność, a także długość pracy na jednym ładowaniu. Takie obserwacje potwierdzają chociażby obecne dane techniczne deklarowane przez producentów, toteż możemy zaobserwować na rynku obecność kosiarek akumulatorowych, które pozwalają na koszenie na jednym ładowaniu powierzchni o wielkości nawet do 800 m2.
Pewnego rodzaju dyskomfort może stanowić fakt, że taka kosiarka wymaga każdorazowego ładowania przed przystąpieniem do koszenia, a ponadto w przypadku rozładowania akumulatora przed skończeniem pracy jesteśmy zmuszeni do dość długiej przerwy, nawet do 16 godzin, bowiem tyle trwa ładowanie.

Kosiarka elektryczna - czyli brat bliźniak kosiarek akumulatorowych :

Duża część osób dbających o swój trawnik wybiera właśnie kosiarkę elektryczną, uznając ją za tańszą alternatywę kosiarki akumulatorowej. Prz takiej decyzji powinniśmy pamiętać, że obecnie na rynku możemy zauważyć bardzo szeroki wachlarz kosiarek elektrycznych. Niemniej niestety duży wybór wiąże się z ciągłą walką producentów o klientów, co niekiedy skutkuje znacznym obniżeniem kosztów produkcji w celu zapewnienia klientowi atrakcyjnej ceny.
Rzeczywiście zaoszczędzenie na zakupie sprzętu może wydawać się kuszące, niemniej z drugiej strony pamiętajmy, że towary o niskiej jakości i braku dbałości widocznego w zastosowanych materiałach nie stanowią oszczędności, lecz raczej mogą wpłynąć na konieczność wymiany sprzętu w niedalekiej przyszłości. W związku z tym znacznie lepiej warto brać uwagę perspektywę długofalową przy doborze odpowiedniego sprzętu.

Jak znaleźć zatem złoty środek między oszczędnościom, a wyborem odpowiedniego sprzętu?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze? Chcąc podjąć właściwą decyzję, powinniśmy uwzględnić pewne czynniki, które są kluczowe przy wyborze sprzętu.
Jednym z przyjętych kryteriów wyboru powinna być wysokość koszenia, która w zależności od modelu jest regulowana poprzez odpowiednią rączkę (wersja wygodniejsza), bądź po odkręceniu kółek, co może stanowić pewien dyskomfort.
Inna funkcjonalność kosiarki elektrycznej, w którą koniecznie powinien być wyposażony nasz sprzęt jest regulacja rączki, która umożliwia swobodne, dopasowanie do naszego wzrostu prowadzenie kosiarki.Oczywiście podczas koszenia należy także pomyśleć o powstałych odpadach, które są gromadzone w koszu kosiarki. A zatem powstaje kolejny dylemat, a mianowicie jaki kosz wybrać. W odpowiedzi możemy skierować uwagę na kosze plastikowe, które co prawda będą trwałe, ale niestety nie są tak wytrzymałe jak wersje metalowe. Ponadto możemy również wyróżnić kosiarki z koszem materiałowym, który również będzie znacznie mniej wytrzymały od koszy plastikowych i  metalowych, ale z drugiej strony zapewnia dużą zwrotność przy skrętach i koszeniu w trudno dostępnych miejscach.
Wiele osób dokonując zakupu kosiarki kieruje się w dużej mierze mocą urządzenia, niemniej musimy pamiętać że nie zawsze wybór kosiarki o największej mocy będzie najlepszy i ekonomiczny. W tym przypadku powinniśmy również uwzględnić powierzchnię koszącą tj. np. dla powierzchni do 500 m2 optymalną mocą będzie 15000 W,  niemniej dla 200 m2, wystarczająca może się okazać kosiarka o mocy 1200W. Zrozumiałe jest, że wraz ze wzrostem mocy i szerokości koszenia rośnie efektywność koszenia, niemniej z reguły wzrasta również wielkość urządzenia, toteż spada zwrotność.

Jako sprzedawcy dbamy o posiadanie asortymentu o odpowiedniej jakości, jak również o dużym stopniu zróżnicowania, wiedząc że potrzeby naszym klientów są różnorodne. Jeśli dokonali Państwo już pierwszego wyboru i zdecydowali się na kosiarkę elektryczną, to w naszej ofercie mogą państwo znaleźć sprzęt, który idealnie wpasuje się w Państwa potrzeby.

Kosiarka spalinowa - komfort, wygoda użytkowania oraz duża moc


W chwili gdy już staniemy przed wyrobem odpowiedniej kosiarki spalinowej, początkowo możemy zaobserwować znaczący wzrost ceny w stosunku do kosiarek o innym typie. Niemniej w tym przypadku wzrost kosztów zakupu może okazać się paradoksalnie wyjątkowo opłacalny.

Wśród wspomnianych kosztów należy także wliczyć koszty eksploatacji, które wiążą się koniecznością wymiany oleju bezołowiowego, a pierwsza wymiana powinna nastąpić już po 5 godzinach pracy.

Komfort użytkowania:

Choć kosiarki spalinowe zazwyczaj są cięższe i pozornie mogą się wydawać mniej przyjemne w obsłudze, niemniej należy pamiętać, że obecnie na rynku są dostępne modele z napędem, które znacznie obniżają wysiłek który należy włożyć w koszenie trawy.

Ponadto warto zauważyć, że przy kosiarkach spalinowych nie musimy ciągnąć za sobą przewodu elektrycznego, a to przy większych powierzchniach jest dość uciążliwe. Podobną zaletę mogliśmy dostrzec w kosiarkach akumulatorowych, lecz na korzyść i przewagę kosiarek spalinowych wskazuje znacznie dłuższa żywotność, a także większa deklarowana powierzchnia koszenia.
Wśród kosiarek spalinowych również możemy wymienić zróżnicowane modele o zmiennych parametrach pozwalających na zaspokojenie swoich potrzeb w tej kwestii. Jako sprzedawcy cenimy pewne, stabilne marki, które gwarantują dużą jakość i dbałość w wykonaniu szczegółów. Zgodnie z tym zapewnieniem w naszej ofercie znajdziecie kosiarki spalinowe różnych producentów, o odmiennych parametrach i rodzajach użytych materiałów, niemniej ich cechą wspólną jest gwarancja jakości.
Niewielki przekrój przez nasz asortyment kosiarek prezentuje rycina, po której kliknięciu zostaniemy przekierowani na naszą stronę ze wszystkimi aktualnie dostępnymi kosiarkami spalinowymi.

Innowacja na Twoim trawniku! A może robot koszący?

Wizja robotów wyręczających nas w różnych czynnościach dnia codziennego jeszcze do niedawna mogła pozostawać jedynie w sferze wyobraźni. Postępujący rozwój technologiczny sprawił jednak że w ostatnich latach mogliśmy dostrzec obecność urządzeń wyręczających nas z uciążliwych zajęć. W ten sposób doświadczyliśmy już chociażby obecność robotów sprzątających nasze mieszkania, niemniej sama myśl o urządzeniach koszących nasze trawniki wydawała się niedorzeczna, a ich obecność na trawniku wydawała nam się realna jedynie na ekranach w filmach science fiction.
Pozostawiając przeszłość, łatwo możemy dostrzec, że konstruktorzy wyszli na przeciw naszym wyobrażeniom i stworzyli urządzenia dbające o nasze trawniki. W ten sposób na rynku pojawiły się roboty koszące, które cały czas są ulepszane, by sprostać naszym oczekiwaniom.

Dla kogo robot będzie dobrym wyborem?


Zdecydowanie dla wszystkich maniaków nowych technologii, którzy cenią komfort i wygodę. Dla osób, które uwielbiają rozkoszować się widokiem ładnego, zadbanego trawnika, ale niezbyt lubią są proces jego pielęgnacji i chcą go zostawić w rękach robota koszącego.
Robot będzie również strzałem w dziesiątkę, jeśli lubimy kosić, ale dysponujemy dużą powierzchnią koszącą np. ponad 500 m2. Poza tym powinniśmy pamiętać o tym, że te urządzenia dobrze będą sobie radzić na wyrównanej trawie bez niwelacji terenowych. W przypadku nierówności producenci wybranych modeli deklarują staranną pracę przy maksymalnej  pochyłości terenu do 35 %.
Główne cechy robotów koszących:

Autonomiczna praca:

I
ntuicyjny system programowania sprawia, że łatwo zaprogramować czas jak również parametry pracy. Po zainstalowaniu odpowiedniego systemu i ulokowaniu go na powierzchni trawy, bądź pod darnią możemy cieszyć się samodzielną pracą urządzenia.
Robot dzięki systemowi czujników potrafi rozpoznawać przeszkody terenowe i efektywnie je pokonywać. Ponadto niebagatelną rolę stanowi funkcja automatycznego doładowania akumulatora w stacji dokującej.Odpowiednio zaprogramowany robot koszący sprawi, że od tej pory to on przejmie kontrolę nad stanem Waszego trawnika.W naszej ofercie możecie znaleźć urządzenie, które wyposażone w funkcję Sensor Control samo ocenia tempo wzrostu trawy i w efekcie tej analizy dostosowuje parametry pracy.

Idealna pielęgnacja trawnika:

Starannie dobrane noże idealnie przycinają trawę, nie pozostawiając efektu pasów. Oferowane przez nas roboty sprawdzają się również przy trawnikach o nieregularnych kształtach, ponieważ nawet w tym wypadku nie musimy nic poprawiać korzystając z innych narzędzi, od teraz są one zbędne. Systemy podwójnego ostrza do mulczowania skutecznie zmniejsza zabrudzenia a także niweluje konieczność usuwania pokosu.

Wybrane urządzenia posiadają również funkcje koszenia nawet podczas opadów deszczów, dzięki czemu mamy zapewnioną stałość koszenia bez względu na warunki atmosferyczne.

Wydajność, bezpieczeństwo:

Roboty w zależności od wybranego modelu posiadają dość duży zasięg pracy. Dla przykładu Alko Robolinho 100 może pracować na powierzchni nawet do 700 m2, natomiast przy robocie Gardena R130 Li Sileno + producent podaje deklarowaną wartość 1300 m2.
Bezpieczeństwo antykradzieżowe stanowi dodatkowe zabezpieczenie indywidualnym kodem pin, który blokuje możliwość korzystania z urządzenia osobie niepowołanej.

Brak ograniczeń, przyjemność koszenia - osiągniesz to z traktorami koszącymi

Może widzieliście oparty na faktach film "Prosta historia", w którym główny bohater przemierza Stany Zjednoczone na traktorku koszącym. Jeśli również Wam zamarzyła się jazda na takim urządzeniu, to z naszą pomocą możecie zrealizować swoje marzenie.


Traktor koszący to świetny wybór jeśli mamy dużą powierzchnię do koszenia. Pielęgnacja własnego boiska piłkarskiego, bądź pola do mini golfa zajęłaby mnóstwo czasu gdyby nie to rozwiązanie. A zatem nie trudno wydedukować, że z tym urządzeniem znacznie skracamy czas pracy, który jest poświęcony na pielęgnację. Poza tym sam proces koszenia nie jest uciążliwy, a wręcz może sprawiać przyjemność. Gdybyśmy zatrzymali się w tym momencie i skupili na tej czynności, to dzięki funkcjom w które wyposażony jest traktor koszący, sam ten proces staje się niezwykle efektywny.

Jako sprzedawcy i oficjalni dystrybutorzy firmy ALKO, od wielu lat dzięki nabytemu doświadczeniu w sprzedaży produktów tej marki jesteśmy przekonani, że traktory z solo by ALKO mogą okazać się dobrym wyborem. Oczywiście jesteśmy subiektywni i nie wyróżniamy sprzętu tylko ze względu na jego obecność w naszej ofercie, lecz wyłącznie kluczowym czynnikiem, który sprawia że promujemy dane marki jest jakość produktów i parametry techniczne.
Aby nie być gołosłownym postaramy się zapoznać Was ze sprzętem pretendującym do grona najlepszych w tej kategorii.

Traktor ogrodowy solo by AL-KO T 13-92.7 HD


Przy pierwszym spojrzeniu, to urządzenie wpadnie wam już do oka, ponieważ wyróżnia je ciekawy, nowoczesny design. Niemniej konstruktorzy, nie poprzestali jedynie na atrakcyjnej prezencji urządzenia, lecz postawili również na solidność i ergonomię wykonania. Tak też możemy dostrzec solidną wytrzymałą ramę, doskonałe rozmieszczenie elementów sterujących, które sprawią, że praca staje się niezwykle łatwa dzięki dostępności wszystkiego co niezbędne pod ręką.

Świetne wrażenie jakie wywiera na nas ten traktor koszący potęgują jeszcze jego parametry techniczne którymi dysponuje ten sprzęt.
Na uwagę zasługuje na pewno markowy silnik Briggs & Stratton o mocy 6,2 KM i pojemności skokowej 344 cm. Koszenie zapewnia system noży o prędkości obrotowej 2 550 obr./min, natomiast komfortowi pracy sprzyjają liczne funkcje min. 7 stopniowa centralna regulacja, możliwość koszenia wraz z mulczowaniem, czy też stworzenie urządzenia o podwójnej funkcjonalności w postaci pługu śnieżnego.
Tako oto w telegraficznym skrócie kształtują się korzyści traktora ogrodowego i jeśli dysponujecie dużą powierzchnią koszącą, to niewątpliwie dostrzeżecie zalety wynikające z posiadania tego urządzenia.
Oczywiście taki zakup wymaga przemyślanej decyzji, toteż zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami zawartymi na stronie produktu.

Kliknij i przekonaj się dlaczego warto kupić traktor ogrodowy

Czy wiesz już jaką kosiarkę wybrać?

Wśród ogromu kosiarek dostępnych obecnie na rynku trzeba dokonać właściwej selekcji w oparciu o własne potrzeby. Na pewno analiza poszczególnych typów kosiarek pomogła dokonać Wam właściwego wyboru. Materiał ten informował o poszczególnych modelach w danej kategorii urządzenia niemniej oczywiście stanowią one przykłady, uwzględniliśmy kosiarki cieszące się zainteresowaniem naszych klientów i spełniające omawiane kryteria. 
Postaraliśmy się udowodnić, że przy zakupie nie można kierować się wyłącznie ceną, ponieważ ta może okazać się zdradliwa, znacznie lepiej przemyśleć tę kwestię i dokonać mądrego wyboru na lata.
Jeśli ten artykuł nie wyczerpał wszystkich waszych pytań, to zapraszamy do kontaktu nasi specjaliści odpowiedzą na Wasze pytania. Tutaj możecie znaleźć więcej informacji.

                                          

       
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel