Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zgrzewarki do rur PE, PB, PP

( ilość produktów: 1 )
Widok

Zgrzewarki do rur - krótka charakterystyka 

Zgrzewarki do rur to wydajne urządzenia, które doskonale sprawdzą się przy montażu instalacji hydraulicznych i nie tylko. Te elektronarzędzia zgodnie ze swoim przeznaczeniem służą do trwałego łączenia ze sobą rur wykonanych z tworzyw sztucznych. Najczęściej na rynku możemy spotkać się z ofertą zgrzewarek do rur PP (polipropylenowych) oraz PE (polietylenowych). Zgrzewarka do rur PP musi charakteryzować się określonymi parametrami - głowica musi nagrzewać się minimum do 250°C - po to by umożliwić roztopienie tworzywa i jego trwałe połączenie. Na rynku większość tego typu elektronarzędzi posiada głowice, które działają w zakresie temperatur od 250 do 300°C. Często wybieraną przez klientów pozycją jest zgrzewarka do rur Neo Tools 21-004, to doskonałe i wydajne urządzenie, które świetnie sprawdzi się do łączenia rur i mufek. 

Zgrzewarka do rur - do jakich materiałów? 

Najczęściej zakres temperaturowy pracy zgrzewarek to od 250 do 300°C, dzięki czemu doskonale poradzą sobie ze zdecydowaną większością tworzyw sztucznych. Te najczęściej wykonane są z materiałów takich jak PP (polipropylen), PE (polietylen) lub PCV (polichlorek-winylu). Czasami jednak na rynku możemy spotkać rury wykonane z materiałów takich jak PEEK (polieteroeteroketon), który należy do grupy termoplastów wysokotemperaturowych. Oznacza to, że w temperaturze nawet do 250°C posiada jeszcze zwartą strukturę i dopiero powyżej tego zakresu zaczyna się topić. Jeżeli więc będziemy pracować z rurami wykonanymi z tego surowca - warto zaopatrzyć się w sprzęt o odpowiedniej mocy i zakresie temperaturowym. 

Jak działa zgrzewarka do rur? 

Zasada działania zgrzewarek jest dość prosta i przypomina nie co działanie lutownicy. Zgrzewarki to urządzenia elektryczne, które za pomocą wbudowanej grzałki nagrzewają końcówki rur i spajają je trwale ze sobą. Należy pamiętać o tym, aby przed zgrzewaniem dobrze odtłuścić rury, a także dobrać elementy o takich samych średnicach. Jeżeli dobrze nie odtłuścimy i nie oczyścimy powierzchni wówczas drobinki kurzu mogą niekorzystnie wpłynąć na żywotność połączenia. Zgrzewarki doskonale nadają się do łączenia rur, a także mufek wykonanych z tworzywa sztucznego. Jeżeli przystępujemy do pracy ze zgrzewarkami, należy odczekać czas około 5 minut zanim urządzenie się nagrzeje - dopiero wtedy możemy przystąpić do pracy. Dwa fragmenty rur mocowane są do głowicy za pomocą tulei grzewczej. 

Zgrzewarka do rur - na co warto zwrócić uwagę? 

Wybór odpowiedniej zgrzewarki do rur może być problematyczny - dlatego warto zapoznać się z kilkoma parametrami technicznymi, które mogą okazać się bardzo pomocne przy wyborze. Poniżej przedstawiamy krótki opis wybranych, bardziej istotnych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. 

Moc - moc urządzenia określa niejako jego wydajność. Teoretycznie - im większa moc urządzenia tym szybciej powinniśmy uporać się z zaplanowaną pracą. Warto jednak pamiętać, że im większa moc tym większe zużycie prądu. Najczęściej zgrzewarki zasilane są 230 V prądem z gniazdka. 

Maksymalna temperatura - to parametr, który mówi nam, w jakim maksymalnym zakresie temperaturowym może pracować zgrzewarka. Należy zakres ten dostosować do materiału, który chcemy ze sobą spoić.

Przy wyborze warto kierować się także dodatkowymi atutami i możliwościami, jakie oferują producenci. Kupując sprzęt od sprawdzonych marek często w pakiecie otrzymujesz kilkuletnie gwarancje - daje to pewność, że nie kupujesz przysłowiowego kota w worku. Na naszej stronie bimex.pl oferujemy szeroki wybór profesjonalnych zgrzewarek do rur od sprawdzonych producentów - nie czekaj i sprawdź już dzisiaj!

pixel