Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zszywacze budowlane

( ilość produktów: 3 )
Widok

Zszywacze tapicerskie - krótka charakterystyka 

Kiedy mówimy o zszywaczach najczęściej mamy na myśli zszywacze biurowe i choć zasada działania tych elektronarzędzi jest taka sama, to możliwości jakie oferują, sprawiają, że warto rozważyć zakup tego urządzenia. Oczywiście na rynku znajdziemy także ręczne narzędzia, które spełniają to samo zdanie, ale czy elektronarzędzia nie powstały właśnie po to, aby maksymalnie usprawniać pracę? Zszywacze tapicerskie doskonale sprawdzą się w zakładach tapicerskich, co więcej, niekiedy producenci oferują urządzenia 2w1 - czyli połączenie zszywacza i gwoździarki. Warto więc wyposażyć swój warsztat w takie urządzenie i cieszyć się jeszcze większą wydajnością pracy. 

Do czego służy zszywacz?

Zszywacze to wydajne elektronarzędzia, które, jak sama nazwa mówi, służą do zszywania ze sobą dwóch materiałów. Często spotykamy się także z nazwą zszywacz tapicerski, co również ma swoje uzasadnienie. Tego typu urządzenia najczęściej wykorzystywane są właśnie w zakładach tapicerskich. Dzięki dużej sile możliwe jest łączenie materiałów skórzanych z drewnem, a także wielu innych rozwiązań tapicerskich. To doskonała opcja dla osób, które chcą zwiększyć wydajność swojej pracy. Zszywacze działają podobnie jak gwoździarki - dzięki temu niektórzy producenci decydują się na rozwiązania 2w1 i oferują zarówno zszywacz jak i gwoździarkę. 

Czy zszywacz tylko do tapicerki?

Zszywacze dzięki bardzo dużej mocy doskonale sprawdzą się nie tylko do zastosowań tapicerskich, ale także do przytwierdzania cienkich płyt do drewna, zabezpieczaniu skrzynek transportowych i wielu innych. Czy zszywacz tapicerski może być wykorzystany do łączenia kartek papieru? Teoretycznie tak, ale raczej nie zalecamy testować takiego rozwiązania. Do tego celu lepiej sprawdzą się zszywacze biurowe. 

Zszywacz - jaki wybrać?

Na rynku istnieje wiele dostępnych wariantów, które różnią się od siebie parametrami technicznymi - ich znajomość znacząco ułatwia wybór i pozwala w pełni dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej wybieranych pozycji przez naszych klientów. 

Najczęściej kupowane zszywacze:

Te i jeszcze więcej pozycji znajdziesz na stronie bimex.pl - wejdź i zapoznaj się z ofertą już dziś! 

Zszywacz elektryczny czy pneumatyczny?

Na rynku najczęściej spotykamy się z dwoma rodzajami zasilania zszywaczy: zasilanie elektryczne i pneumatyczne. Wśród elektrycznych urządzeń największą popularnością cieszą się narzędzia akumulatorowe - zapewniają wysoką moc, mobilność i duży komfort użytkowania. Warto też wspomnieć, że jeden akumulator możemy wykorzystać do zasilania wielu urządzeń. Zszywacze pneumatyczne wykorzystywane są raczej w profesjonalnych zakładach tapicerskich, oferują za to bardzo dużą moc wbijania zszywek. Ich praca uzależniona jest jednak od połączenia narzędzia z zewnętrznym kompresorem powietrza.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

Podczas wyboru zszywacza warto spojrzeć także na parametry związane z samymi zszywkami. Do takich należą: rozmiar zszywek, maksymalna długość zszywek i ich rodzaj. Poza tym, warto zerknąć także na moc urządzenia - ta określa wydajność. Im większa moc, tym teoretycznie szybsza praca. Warto mieć jednak na uwadze, że im większa moc tym większe zużycie prądu - a w przypadku urządzeń akumulatorowych oznacza to krótszy czas pracy na jednym ładowaniu. Warto również kupować produkty tylko od sprawdzonych producentów - daje to gwarancje wysokiej jakości, a także często dodatkowych możliwości i atutów w postaci autoryzowanego serwisu i wieloletniej gwarancji na sprzęt. Na naszej stronie posiadamy sprzęty renomowanych marek takich jak Milwaukee, czy Tjep - sprawdź i poznaj moc wydajnych elektronarzędzi już dziś!

pixel